Raksti

Skolās

Paraugnedēļa kā atgādinājums visam gadam

Abpusējs prieks. Par Cēsu Pilsētas vidusskolas pedagogu un audzēkņu sagatavoto uzmanības apliecinājumu gardumu, plakātu un siltu uzrunu formā ielīksmoti gan būvnieki, gan paši skolēni, kam tā ir arī nebijusi iespēja pienākt tuvāk topošās piebūves pamatiem.
Foto: no albuma

Ar dažādiem pasākumiem vēsturiskā Cēsu rajona teritorijā aizvadīta kārtējā Labo darbu nedēļa. Lai arī kopumā pagājusi šķietami klusi, tomēr atsevišķie, pozitīvisma uzlādētie mirkļi spējuši sniegt gan atbalstu citiem, gan prieku pašiem labo darbu darītājiem.

Īpaši šai akcijai izveidotajā mājaslapā (labodarbunedela.palidzesim.lv) rodamā interaktīvā karte liecina, ka vēsturiskā Cēsu rajona teritorijā bijuši trīs Labo darbu nedēļas veikumi. Rāmuļu pamatskolas audzēkņi un darbinieki akcijā iesaistījušies, ziedojot barību Cēsu dzīvnieku patversmei, kā arī talkā piektdien, 9.oktobrī, sakopjot skolas teritoriju – grābjot lapas un vācot zarus, satīrot sporta laukumu un arī autobusa pieturu. Atkritumu apsaimniekotājs “ZAAO” sagādājis kārumus – dārza veltes – Līgatnes dabas taku iemītniekiem. Arī Vecpiebalgā pieteikts darbiņš dzīvnieku atbalstam, kas jau tradicionāli ir viens no populārākajiem labo darbu veidiem šajā akcijā. Vecpiebalgas Jauniešu iniciatīvas centrs “Balgas strops” plāno vēl šonedēļ dzīvnieku patversmei “Lācīši” nogādāt saziedoto barību un dzīvnieku ikdienas aprūpē nepieciešamās lietas, kā spilvenus, metāla traukus un pavadas suņiem. Savukārt Liepā esošais jauno māmiņu un grūtnieču centrs “Madaras” saņēmis ziedojumu no kurzemniekiem. Liepājas Centra sākumskolas skolēni, viņu vecāki apvienojuši spēkus, lai nosūtītu zīdaiņu drēbes, mazuļa pārtinamo paliktni un arī vienreizlietojamās autiņbiksītes.

Tiesa, ar savu piemēru Labo darbu nedēļu atbalstīja vēl vairākas citas mūspuses izglītības iestādes, kuras akcijas oficiālajā mājaslapā nav pieteikušās. Arī Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma audzēkņi patversmei “Lācīši” sarūpējuši pašu izgatavotu omulīgu suņu būdu. Sociālā tīkla “Facebook” ziņu lentē plaši aprakstītas Cēsu Pilsētas vidusskolas audzēkņu aktivitātes Labo darbu nedēļas ietvaros. Daudzas no tām bija katras klases atsevišķi realizētas idejas. Taču teju viss daudzskaitlīgais skolas kolektīvs apvienojās sirsnīgā sveicienā būvlaukuma strādniekiem, kas ceļ mācību iestādes piebūvi. Kamēr izredzētajiem audzēkņiem bija iespēja nokāpt uz topošās piebūves pamatiem, lai pasniegtu kopīgi sarūpētās uzkodas un sīrupus ar laba vēlējumiem un iedvesmojošiem plakātiem, tikmēr pārējie audzēkņi un skolotāji atvēra logus, aplaudēja un pat simboliski iezvanīja šo mirkli. Cēsu būvniecības uzņēmuma “Wolf System” valdes priekšsēdētājs Juris Kozlovskis “Druvai” atzina, ka Latvijā šādi emocionāli sildoši žesti nav nemaz tik bieži sastopami. “Druvas” uzrunātie strādnieki pat atzīst, ka ar ko šādu sastapušies pirmo reizi. Uzņēmuma vadītājs stāsta par Eiropā īstenoto būvniecības projektu pieredzi, kur pasūtītāji daudz biežāk aprunājas ar izpildītājiem, sarūpē strādniekiem brīvdienu pusdienas vai mēģina kā citādi iedvesmot. Tomēr J.Kozlovskis neuzskata, ka Latvijā ar šeit raksturīgo mentalitāti būtu burtiski jāseko šim paraugam. Iespējams, tieši tādēļ arī šāds skolēnu žests jo īpašāk iekrīt sirdī.

Akcijas mājaslapā Latvijā kopumā bija reģistrēti 237 pasākumi, kuros kopumā iesaistīti teju 11 tūkstoši dalībnieku. Intere­santi, ka pirms Labo darbu nedēļas kā plānotie darbiņi šie notikumi un to dalībnieki bija gandrīz divkārt mazāk – acīmredzot iedvesma rodas procesā. To varētu arī skaidrot ar daudzu cilvēku vēlmi par iecerēm un plāniem publiski runāt vien tad, kad tas nudien ir īstenojies. Oficiāli kā Labo darbu nedēļa tika izziņota pagājusī nedēļa – no 5. līdz 11.oktobrim. Taču šis laika nogrieznis, protams, neiezīmē labdarības aktualitātes izbeigšanos.

Labo darbu nedēļa Latvijā šogad norisinājās jau 12.reizi, tās laikā iedzīvotāji tika aicināti ne tikai paveikt kādu tā dēvēto labo darbu – palīdzības aktu, uzburt kādam tik trūkstošo kopābūšanas mirkli, veltīt kādu mīļu vārdu – un par to arī plašāk pastāstīt, tādējādi gan ar darbiem, gan vēstījumu dot savu mazo ieguldījumu palīdzēšanas kultūras vairošanā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *