Raksti

Skolās

Par pamatskolām iesaka reorganizēt gan Jaunpiebalgas, gan Vecpiebalgas vidusskolu

Piebalgā par pamatskolām būtu ieteicams reorganizēt gan Jaunpiebalgas, gan Vecpiebalgas vidusskolu, teikts pētījumā “Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā”. Jaunpiebalgas vidusskolu pētnieki ir iekļāvuši Smiltenes apkārtnē, un nepietiekamā skolēnu skaita un zemā obligāto centralizēto eksāmenu indeksa (OCE) dēļ iesaka to reorganizēt par pamatskolu. Skolas rādītājs OCE indeksā ir 30,9%.

Autori pieļauj, ka lielākā daļa no skolas audzēkņiem varētu mācīties Smiltenē, bet pārējie – Cēsīs un Madonā.

Smiltenes vidusskolu ieteikts saglabāt. Tās OCE indekss ir 57,9% un tai esot iespējams piesaistīt ap 200 skolēnus, kuru skaitā varētu būt jaunieši no Apes, Raunas un jau minētās Jaunpiebalgas.

Straujās depopulācijas un nepietiekamā vidusskolēnu skaita dēļ arī Vecpiebalgas vidusskolu (OCE indekss 43%) tiek ieteikts reorganizēt par pamatskolu, pieļaujot varbūtību, ka ap 30 vidusskolēnu varētu doties mācīties uz Cēsīm, bet nedaudz mazāk – uz Madonas ģimnāzijām un vidusskolām. Šī prognoze veikta, pieņemot, ka, neraugoties uz lielāku attālumu, daudzveidīgāka piedāvājuma dēļ Cēsu attīstības centra vilkme ir lielāka nekā Madonas attīstības centram.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *