Raksti

Skolās

Palīgs skolēniem – platforma “O-skola”

Skolēniem radīta jauna mācību video platforma “O-skola.lv”, lai palīdzētu attālinātā mācību procesā, kā arī būtu kā atbalsta līdzeklis skolēniem, gan gatavojot mājas darbus klātienes mācībās, gan gatavojoties jebkāda līmeņa pārbaudes darbiem, aģentūru LETA informēja projekta autore Indra Faksa.

Projekts “O-skola.lv” tapis, apvienojoties vecāku domubiedru grupai un gūstot atbalstu no skolām, skolotājiem un skolēniem. Kopdarbā tika nolemts izveidot projektu, lai īstenotu kvalitatīvas izglītības papildinājumu audiovizuālā formātā.

Pēc I.Faksas paustā, līdz pašreizējai stadijai platforma ir izaugusi, pateicoties tikai vecāku, skolēnu un skolotāju iniciatīvai, bez papildu finanšu līdzekļu piesaistes. “”O-skola.lv” paredzēta starpposmu aizpildīšanai starp mācību priekšmeta tēmas nosaukumu un mācību grāmatu,” atklāja idejas autore, piebilstot, ka mācību procesā tiks izmantotas laikmetīgās tehnoloģijas vienkāršā, kvalitatīvā un atšķirīgam skolēnu vecumam uztveramā formā.

Šī platforma tiek paredzēta lietošanai ilgtermiņā, un video materiāls ir izmantojams gan attālinātā mācību procesā visas valsts līmenī, gan kā atbalsta līdzeklis skolēniem, gatavojot mājas darbus klātienes mācībās, gan gadījumos, kad slimības vai cita iemesla dēļ skolēns nevar piedalīties mācību procesā klātienē, tajā skaitā ilgstoši slimojošo skolēnu mājmācībai.

Projekta saturu, vizuālo noformējumu un tehnisko risinājumu veidojuši skolēnu vecāki, skolēni un pedagogi. I.Faksa uzsver, ka mācību saturs ir saskaņots ar izglītības standartiem, tas ir saprotams konkrētas mācību tēmas izskaidrojums, kā arī video piemīt viegli uztverams audiovizuālais risinājums.

Mācību video paredzēts izveidot gan vispārizglītojošo skolu mācību programmai, gan interešu izglītības programmām, gan specializētajām un profesionālas ievirzes mācību programmām, piemēram, mūzikas skolām vai logopēdijas nodarbībām. Tāpat paredzēts, ka jebkura izglītības iestāde ar minimāliem resursiem varēs pasūtīt video sižetu izstrādi savām specifiskajām, individu­ālajām vajadzībām.
Pašreiz tiekot radīts projekta “O-skola.lv” attīstības plāns, lai jauno mācību gadu sagaidītu ar kvalitatīvu audiovizuālo bibliotēku, kurā iekļauts uz valsts izstrādātajām mācību paraugprogrammām balstīts saturs no 1. līdz 12.klasei, kā arī atsevišķi dažādi interešu un sporta izglītības audiovizuālie materiāli.

“Projekts top, pateicoties vecāku privātajai iniciatīvai, taču visu mērķu sasniegšanai nepieciešams arī valsts un privātā sektora atbalsts,” atklāja I.Faksa. Vien­laikus viņa uzsvēra, ka “O-skola.lv” nav iecerēts un nebūs konkurents Izglītības uz zinātnes ministrijas (IZM) iniciētajam projektam “Tava klase.lv”.

“Mūsu projekts var būt labs projekta “Tava klase.lv” papildinājums un, iespējams, turpinājums,” norādīja projekta autore.
Jau vēstīts, ka “Tava klase” satura veidošanā iesaistīti vairāk nekā 70 skolotāji no visas Latvijas. Palīdzību skolotājiem projektā ir snieguši vairāki sabiedrībā zināmi cilvēki, dziedātāji un mākslinieki.

Projektu īsteno IZM sadarbībā ar iniciatīvas grupu “Vecāki par labāku izglītību”, paredzot oriģināla mācību satura izveidi un tā pārraidīšanu bezmaksas televīzijas platformās “ReTV” un “Sportacentrs.com TV”. Projekta tehnoloģiskie partneri ir “Telia Latvija” un “Veset”, kas nodrošina kanālu izspēles pakalpojumus, kā arī apraidi internetā, platformā “tavaklase.lv”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *