Raksti

Skolās

Pagodina ģimnāzijas pedagogu veikumu

Rīgā. Cēsu Valsts ģimnāzijas pedagogi Ilga Šķestere (no kreisās), Ilmārs Siliņš, Diāna Siliņa, direktore Gunta Bērziņa, Inguna Gaile un Inese Sīmane, saņemot pagodinājuma pilnu uzmanību no Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita un Ata Kronvalda fonda prezidenta Henrika Danusēviča par iepriekšējā un citos aizvadītajos gados nemitīgi augstiem rezultātiem, sagatavojot audzēkņus valsts un starptautiska mēroga mācību sasniegumiem.
Foto: no albuma

Ata Kronvalda fonds pirms kārtējā mācību gada sarindo skolas noteiktā secībā, aplūkojot Latvijas mācību iestāžu, kā arī pedagogu individuālo veikumu, gatavojot audzēkņus veiksmīgai dalībai starptautiska mēroga mācību olimpiādēs.

Jaunākajā sarakstā, kas sagatavots fondā, augšgalā ir trīs Rīgas valsts ģimnāzijas un kā ceturtā seko Cēsu Valsts ģimnāzija, kuras pedagogiem pateicoties, Latvija varējusi veiksmīgi startēt pasaules jauniešu olimpiādēs.

Vairākus gadus Cēsu Valsts ģimnāzijas informātikas skolotājas Diānas Siliņas audzēkņi ar labiem rezultātiem startējuši Latvijas mēroga olimpiādēs, bet D.Siliņas skolnieks, cēsnieks Renāts Jurševskis divas reizes, gan pērn kā 11., gan šovasar kā 12. klases audzēknis, bijis Lat­vijas komandā, kas pārstāv valsti pasaules skolēnu informātikas olimpiādē. “Katru gadu skolēnam vieta starp tiem četriem Latvijas komandā jāiekaro no jauna,” uzsver informātikas skolotāja Diāna Siliņa. Turklāt jaunietim jāapgūst zināšanas, lai tiktu galā ar augstāka līmeņa uzdevumiem, nekā paredz Latvijas izglītības programma vidusskolām.

Diāna Siliņa, šovasar saņemot Ata Kronvalda prēmiju, pievienojās kolēģiem, kuri iepriekšējos gados kļuvuši par fonda prēmijas laureātiem. Fonds izceļ un cildina pedagogus par individuālo veikumu darbā ar skolēniem, tajā skaitā gatavojot mācību olimpi­ādēm un palīdzot vecāko klašu skolēniem rast veiksmīgākos risinājumus zinātniski pētnieciskajā darbībā, kas pielīdzināta studiju pirmā kursa darbam.

“Mums tāds ģimenes uzņēmums jauniešus sagatavošanā, jo abi ar vīru Ilmāru Siliņu ģimnāzijā esam informātikas skolotāji. Es vairāk laika veltu, gatavojot jauniešus olimpiādēm, Ilmārs vairāk dara, ievadot skolēnus zinātniski pētnieciskajā darbībā,” stāsta D.Siliņa. Pedagoģe “Dru­vai” apstiprina, ka jau notikusi vienošanās ar nākamo ģimnāzistu, kurš mācību laikā papildus iedziļināsies informātikas jomā, lai varētu skolu pārstāvēt valsts olimpiādē. Mērķis ģimnāzistam atkal ir izvirzīts augsts – iekļūt starp četriem Latvijas jauniešiem, kuri veidos valsts komandu Baltijas mēroga un Pasaules mēroga informātikas olimpiādē.

Cēsu Valsts ģimnāzijas pedagogi direktores Guntas Bērziņas vadībā gadiem strādā ar virsmērķi – veidot skolēniem augstu motivāciju mācīties, lai talanti iegūst spārnus augstākam lidojumam jau ģimnāzijas gados.

Pedagogi mudina jauniešus likt lietā darba spējas un talantu, lai jau ģimnāzijā padziļināti apgūtu kādu mācību jomu. Tāpēc no gada gadā absolventu vidū ir jaunieši, kuru zināšanas dažā mācību priekšmetā jau ir augstskolas pirmā kursa līmenī.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *