Raksti

Skolās

Pagalma svētki izdevās

Svētku prieks!  Cēsu Bērnu un jauniešu centra “Pagalma svētkos” apmeklētājus priecēja jaunie dejotāji, dziedātāji un citu interešu pulciņu dalībnieki.
Foto: Jānis Gabrāns

Cēsu Bērnu un jauniešu centrs (CJBC) tradicionālos Bērnu svētkus, kas ierasti notika Maija parkā, šogad pārcēla uz savu pagalmu, sarīkojot pirmos “Pagalma svētkus”.

Atzinums viens – tā bija pareizā izvēle, kaut arī šajā sestdienā pilsētā notika citi pasākumi, “Pagalma svētki” bija kupli apmeklēti visu četru stundu garumā.

Uz skatuves uzstājās visi CJBC kolektīvi, prasmes rādīja visi pulciņi, ikviens varēja iesaistīties dažādās nodarbēs, un apmeklētāji norādīja, ka ir pārsteigti gan par piedāvājumu, gan par to, cik šī ir teicama vieta pasākumiem. Bija atvērtas arī centra ēkas durvis, varēja iepazīt telpas.

CJBC direktors Jānis Vītols neslēpj, ka bijis patīkami pārsteigts, redzot tik daudz apmeklētāju: “Nāca ne tikai audzēkņu vecāki, radi, draugi, bet arī cilvēki, kuri te bija pirmo reizi, interesējās, ar ko ikdienā nodarbojamies, ko piedāvājam.”

Stāstot par izvēli no Maija parka pārcelties uz pagalmu, direktors saka, ka jau sen domājuši, kā vairāk apdzīvot savu teritoriju: “Sapratām, ka neesam izmantojuši vietas potenciālu, jo pagalmā notiek automodelisma pulciņa nodarbības, dažreiz kāds cits pulciņš sarīko nodarbības, bet pagalms ir plašs, iespējas daudzveidīgas, un radās ideja sarīkot svētkus tepat. Arī pedagogi gandarīti par šo risinājumu, un jau sākam piefiksēt idejas, kā šo tradīciju turpināt, padarīt kvalitatīvāku. Ir skaidrs, ka centīsimies pagalmu apdzīvot arvien vairāk, iespējams, kāds pasākums varētu notikt arī ziemā, jo reljefs pateicīgs.”

Svētki savā pagalmā devuši arī lielāku mājīguma sajūtu nekā pasākums Maija parkā, kur vairāk piestāja garāmgājēji.

“Tika likts uzsvars, lai mūsu pagalms, mūsu ēka ir kā galapunkts, kur atnākt un uzkavēties,” saka J. Vītols. “Vadīju divas ekskursijas pa telpām, apmeklētāju vidū bija gan cilvēki, kuri savulaik te mācījušies, kad ēkā bija 2.pamatskola, bet daudz arī tādu, kuri gribēja saprast, kādas interešu programmas rudenī varētu sākt apgūt. Domāju, šis formāts iedos mums visiem daudz jauna!”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *