Raksti

Skolās

Nodot savas florbola prasmes jaunajai paaudzei

Sports vieno. Florbola nometnes jaunieši Cēsīs.
Foto: no albuma

“Nometne nosaukta manā vārdā, Morica Krūmiņa florbola nometne. Esmu profesionāls florbolists, esmu bijis valsts izlasē, piedalījies sešos pasaules čempionātos. Nu jau pēdējos vienpadsmit gadus dzīvoju Somijā, kur spēlēju florbolu augstākajā līgā,” stāsta nometnes vadītājs cēsnieks Morics Krūmiņš. Ideja par nometnēm radusies jau pirms vairākiem gadiem.

“Bija vēlēšanās nodot zināšanas bērniem. Noorganizēt nometni kvalitatīvos apstākļos, kas nodrošinātu vispusīgas iespējas. Pirms četriem gadiem realizējām šo domu. Pēdējos trīs gadus nometne norisinājās Priekuļos, bet šogad izlēmām pamainīt vietu, darbojamies Cēsu sporta kompleksā Piebalgas ielā,” stāsta M.Krūmiņš un piebilst, ka nometne šajos gados paplašinājusies. “Sākām ar 40 dalībniekiem, bet uzņemam ierobežotu skaitu bērnu, lai būtu kvalitatīvi treniņi. Es šo nometni organizēju kopā ar topošo sievu Martu Heringu. Viņa ir strādājusi par florbola treneri septiņus gadus, tagad trenē jauniešus Somijā. Tā kā esam sava veida florbola ģimene, vēlamies zināšanas nodot bērniem un jauniešiem, tā ir mūsu nākotne,” teic M.Krū­miņš un piebilst, ka nometnes mērķis nav tikai florbola treniņi, bet arī veicināt jauniešos apziņu par veselīga dzīvesveida nozīmīgumu.

Florbola nometne ir diennakts nometne, bērni nakšņo pašvaldības dienesta viesnīcā Cēsīs, Saules ielā. Dalībnieki sadalīti pa vecumiem. Pirmajā nometnes nedēļā piedalās bērni no astoņu līdz 13 gadu vecumam, otrajā no 13 līdz 18 gadiem. Visi nometnes treneri ir Latvijas izlases spēlētāji. “Lai arī starp nometnes dalībniekiem vairums ir puiši, ir prieks vērot, ka pietiekami liela interese par florbolu ir arī meitenēm. Esam izauguši līdz līmenim, ka šogad divu dienu laikā, kad atvērām pieteikšanos, nometnes vietas bija aizpildītas. Daudzi gribētāji palika ārpus rindas,” tā M.Krū­miņš.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *