Raksti

Skolās

No vietnieces par direktori

Cēsu 1. pamatskolā direktora amata vietu 21. augustā ieņems pašreizējā direktora vietniece Antra Avena. Atsaucoties ilggadējās direktores Annas Būres aicinājumam, A.Avena uzņēmusies strādāt skolas vadībā, startējot konkursā uz vakanto pamatskolas direktora vietu. No 2007. gada A. Avena strādājusi skolā par direktores vietnieci informātikas jautājumos, no 2011. gada kā mācību daļas vadītāja.

Jautāta, kā nobriedis lēmums pretendēt uz direktora amatu, kuru tik veiksmīgi pildījusi A.Būre, gūstot pašvaldības un skolēnu vecāku augstu atzinību, A.Avena saka: “Pārdomas bija ļoti garas, jo uzņemšos lielu atbildību. Neesmu tajā vecumā, lai tiektos pēc amata tāpēc, ka vajag sevi pierādīt. Es apņemos pildīt šo amatu, jo gribu saglabāt skolā iedibinātās cilvēciskās attiecības, labo sadarbību ar vecākiem un skolas īpašo vērtību – mūzikas virzienu. Vairs nebūs jāpierāda, to apstiprina pētījumi, ka bērniem mūzikas apgūšana palīdz apgūt arī visu pārējo.”

Audzēkņu skaits Cēsu 1. pamatskolā krasi samazinājās pirms gadiem deviņiem, kad pirmklasnieku skaits pilsētā bija neliels. Šodien 9. klases izlaidumu svin mazākā klase -17 audzēkņi. Jau zināms, ka 1. septembrī skolas gaitas sāks divas pilnas 1. klases – ap 60 bērnu, krietni papildinot pašreizējo skaitu – 360 skolēni.
“Esmu kļuvusi par direktori laikā, kad jāsākas izglītības reformai. Lai tā būtu veiksmīga, rūpēšos par labu komandu. Jau tagad skola ir apstiprināta divos projektos,” uzsver A.Avena.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *