Raksti

Skolās

No Stalbes uz Lietuvu

Lietuvā. Nodarbībā, kurā piedalās Stalbes skolēni un viņu jaunie draugi, tiek veidoti lietuviešu kultūrai raksturīgi silueti un raksti.
Foto: no skolas albuma

Stalbes vidusskola turpina iesākto, veidojot priekšnoteikumus, lai jau pusaudžu vecumā skolēni pārbauda spējas sadarboties, tajā skaitā ar vienaudžiem no ārzemēm.

Starptautiskā darbība šoruden paredzēja klašu apmaiņu. 7. un 8. klases 20 skolēni no Stalbes devās uz Lietuvas dienvidu daļu. Tur sagaidīja Seirijas pilsētas Antana Žmuidzinaviča ģimnāzijas skolotāji un audzēkņi. Ierodoties ciemos pie lietuviešiem, sākās kopīga darbošanās projektā “Vēstures, kultūras un dabas mantojums ir tas, ar ko mēs lepojamies”. Tā konkursa kārtībā ir saņēmusi “Nordplus” programmas finansiālu atbalstu.

Latvijas skolēni iepazina Seirijas pilsētu, saņēma skaidrojumu, kāpēc pilsētas simbols ir bruņurupucis. Tie dzīvo dabas parkā, kurā iekļauti trīs ezeri.

Stalbes skolēni, atgriezušies no ciemu dienām Lietuvā, zina stāstīt par kopīgo kaimiņvalstu skolēnu attieksmē un kultūrā. “Cilvēki Lietuvā bija apbrīnojami jauki. Mēs esam aktīvi, tādi bija arī lietuvieši, tāpēc vienkārši bija saprasties,” par piedzīvoto kopā ar skolas biedriem stāsta Kristī Ozola. Lietuviešu sagatavotā programma paredzējusi gan mākslinieka un komponista Čurļoņa daiļrades iepazīšanu, gan dabas izzināšanu. Jaunieši muzejos aplūkojuši etnogrāfiskas lietas, brīvdabas muzejā lauku sētas. Pilsētas ritmu latvieši izbaudījuši, viesojoties Druskininkos.

Lietuvieši ļoti lepojas ar savu skolu, ar valsti, tāpēc viesus veduši uz vietām, kas saistās ar valsts kultūru, spriež Kristī Ozola. Jaunieši novērtējuši, ka viņiem ir kopīga saziņas valoda – angļu. To arī labprāt izmantojuši.
Stalbes vidusskolas pedagogu pieredze, iesaistot pusaudžus starptautiskos projektos, liecina, ka draudzības saites starp skolēniem veidojas ātri, draudzība tiek uztverta ļoti emocionāli, ar vēlmi to turpināt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *