Raksti

Skolās

Neviena skola Cēsu novada netiek slēgta

Septembra vidū nodos ekspluatācijā Līvu pamatskolas piebūvi, bet oktobra vidū darbu uzsāks jaunais bērnudārzs Cēsīs. No 1.septembra Cēsu novada pašvaldība nodrošinās izglītības pakalpojumu arī Cēsu sanatorijas internātpamatskolā. Skolas gaitas 1.septembrī Cēsu novadā uzsāks 204 pirmklasnieki, katrs saņems dāvanu kartes nepilnu piecu latu vērtībā grāmatnīcā Zvaigzne ABC. Cēsu trūcīgo ģimeņu bērni no pašvaldības katrs saņem Ls 45 pabalstu skolas uzsākšanai. Mazturīgo ģimeņu bērni – katrs Ls 27. Vaivē akcijas „Skolas soma” laikā saziedoti līdzekļi un piederumi skolēniem. Starptautiskā organizācija Kiwanis novada pirmklasniekiem dāvāja skolas somas. Augusta nogalē Valsts prezidents Valdis Zatlers Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas bioloģijas skolotājai Laumai Micānei pasniedza A.Kronvalda balvu. Rāmuļu pamatskolas skolēnu un pirmsskolas audzēkņu saime ir gatava uzsākt jauno 2009. /2010. mācību gadu Cēsu novadā. Ar pašvaldības atbalstu ir pagarināts autobusa maršruts lai varētu skolēnus droši un laikus nogādāt skolā un pēc mācībām atkal mājās. Skolas kolektīvs ir radījis estētiski pievilcīgu vidi skolēnu mācību darbam un atpūtai. Sakarā ar jauno apmaksas principu „Nauda seko skolēnam” ir sarucis pedagoģiskais personāls. Pirmsskolas grupās visi pieprasījumi pēc vietām ir apmierināti. Ir saglabātas septiņas interešu izglītības programmas. Internāts ir gatavs uzņemt ne tikai skolēnus, bet arī pirmsskolas grupas audzēkņus, kuriem tas ir nepieciešams. Rāmuļu pamatskolai ir svarīgs katrs bērns, un skola centīsies arī turpmāk nodrošināt kvalitatīvu izglītību.

Mazliet neierastāk kā citus gadus Līvu pamatskola sagaida savus skolēnus – simtgadīgās liepas zaudējušas kuplo zaru rotu, vecais skolas ceļš pazudis, zēnu mājturības kabinets pavisam citā vietā, un datorklase arī ir atradusi jaunas glītas telpas.

Tas notiek tāpēc, ka paši mazākie skolas audzēkņi, pirmsskolas bērni, pavisam drīz nodarbības uzsāks jaunā, renovētā ēkā.

Skola, neraugoties uz neprognozējamām pārmaiņām valstī, pastāv. Tā nodrošinās mācību plānu, papildus meklējot finansējumu ārpusstundu nodarbībām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *