Raksti

Skolās

Neparastais eksāmenu laiks pienācis

Pirmais izturēts. Trim ģimnāzistiem Kristam Jurševskim (no kreisās), Mārtiņam Ozoliņam un Robertam Židavam noslēgusies pirmā obligātā - angļu valodas - eksāmena rakstiskā daļa.
Foto: Marta Martinsone - Kaša

No otrdienas vairāk nekā mēneša garumā valstī notiks eksāmeni 12.klašu skolēniem gan obligātajos, gan izvēles priekšmetos. Notiks arī brīvprātīgais valsts valodas pārbaudījums 9.klasēm, kas orientēts uz pamatskolu beidzējiem mazākumtautību izglītības programmās.

Cēsu Valsts ģimnāzijā (CVĢ) šogad īpaši daudz eksāmenu kārtotāju. Otrdien notikušajam valsts pārbaudījumam angļu valodā reģistrēti kopumā 83 dalībnieki. Ģimnāzijas direktore Gunta Bēr­ziņa paskaidroja, ka tādēļ šoreiz skola nebija gatava uzņemt kādu eksāmena kārtotāju no citām mācību iestādēm. CVĢ abiturientu pārvietošanās mācību iestādē notiek pa divām ieejām, pie katras skolas pārstāvis pārrauga, lai audzēkņi ievērotu distanci. Eksāmenu rītā redzētajiem ģimnāzistiem nebija sejas masku, lai gan konsultācijās tās lietotas, taču izmantot tās arī eksāmenu laika nav obligāta prasība.

No Cēsu Pilsētas vidusskolas abiturientiem angļu valodas eksāmenam pieteikti 26 audzēkņi, taču šī skola uz gala pārbaudījumu uzņem arī gandrīz divdesmit jauniešus no Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas.

Vēl pirms ārkārtējās situācijas apvienotie eksāmeni bija iecerēti vairākās vēsturiskā Cēsu rajona vidusskolās, taču piesardzības apsvērumu dēļ maijā lemts skolēniem ļaut gala pārbaudījumus kārtot savā skolā. Tā gan Jaunpiebalgas vidusskolas pieteiktie septiņi, gan Vecpiebalgas vidusskolas deviņi abiturienti eksāmenu kārtoja savās skolās. Vienīgi Līgatnes novada vidusskolā uz angļu valodas eksāmenu pievienojās trīs audzēkņi no Nītaures vidusskolas, pastāstīja Amatas novada pašvaldības Apvienotās izglītības pārvaldes vadītāja Dina Dombrovska. Vislielākais eksāmenu kārtotāju skaits otrdien bija Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā: ēkā Priekuļos bija pieteikti 95, bet Cēsīs – 34 audzēkņi.

Attiecībā uz gala pārbaudījumiem izvēles priekšmetos D.Dombrovska atzīmēja, ka vairāki maijā atteikušies no plāna piedalīties vēstures eksāmenā, vēl kāds – no ķīmijas valsts pārbaudījuma, kā arī 11.klašu audzēkņi uz gadu atlikuši iespēju parādīt zināšanas ģeogrāfijā.

Visās izglītības iestādēs, lai novērstu lieku pārvietošanos telpās, eksāmenu kārtotājiem jau laikus bija sagatavotas ar unikālajiem kodiem iezīmētas darba vietas drošā distancē citam no cita. Arī “Druva” iepriekš pārliecinājās, ka Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā telpas eksāmenam bija sagatavotas pat vairāk nekā nedēļu pirms pirmā valsts pārbaudījuma.

Šoreiz izglītības iestādēm jāatbild ne tikai par eksāmenu satura priekšlaicīgu nenopludināšanu un godprātīgu pārbaudījuma norisi, bet pandēmijas dēļ arī jānodrošina tā sauktā sanitārā protokola ievērošana.
Jūlijā noteikts visu šo eksāmenu papildtermiņš tiem skolēniem, kuri attaisnojošu iemeslu dēļ nebūs varējuši piedalīties pirmajā reizē. Lai arī pēdējais eksāmens papildtermiņā paredzēts vēl 30.jūlijā, vidējās izglītības sertifikātus plānots izsniegt jau no 24.jūlija.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *