Raksti

Skolās

Nedēļas nogalēs vairs internātā nepaliks

Amatas novada Drabešu internātpamatskolā šajā mācību gadā skolēni nedēļas nogalēs vairs internātā nepaliks. Šādu lēmumu mācību iestādes vadība pieņēmusi, ekonomējot valsts piešķirto un diemžēl nepietiekamo finansējumu pedagogu atalgojumam un izglītības iestādes uzturēšanai.

Drabešu internātpamatskolas direktore Sarmīte Čemme “Druvai” stāsta, ka pašlaik skolā jaunajam mācību gadam pieteikti 45 skolēni. Iepriekšējā mācību gadā sešas ģimenes izmantoja piedāvāto internāta iespēju un vairāki mācību iestādes skolēni mājās devās vien katru otro nedēļu.

“Tās bija ģimenes, kur lielākoties vecāki strādā maiņu darbu, viņi šādi bija iekārtojuši savu un bērnu ikdienu. Sākoties šim mācību gadam, esam informējuši visas šīs ģimenes par situāciju, sakot, ka skola turpmāk nedēļas nogalēs vairs nevarēs algot audzinātājus. Šādā veidā ekonomēsim finansējumu, ko tērējam ēdināšanai, telpu apsildīšanai nedēļas nogalēs,” skaidro mācību iestādes direktore. Viņa bilst, ka jau ir uzsāktas sarunas ar sabiedriskā transporta pārvadātājiem CATA, Nordeka un citiem. Šiem skolēniem tiks iegādātas braukšanas biļetes, un bērni katru nedēļas nogali dosies mājās.

Mācību iestādes direktore bilst, ka skolai ar tik mazu bērnu skaitu turpmāk darboties būs ļoti grūti. Viņa norāda, ka vēl šajā mācību gadā būs jāapkopo visi spēki, lai finansiāli varētu turpināt darbu. Kas notiks tālāk, rādīs laiks.

“Jāpiekrīt izglītības ministram Kārlim Šadurskim, ka jaunā pedagogu atalgojuma sistēma patiešām vērsta uz to, lai sakārtotu izglītības nozari valstī un lai diemžēl aizvērtu arī mazās skolas,” atzīst direktore.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *