Raksti

Skolās

Motivē mācībām

Priekuļu novada pašvaldība jau ceturto gadu sadarbībā ar cūkkopības uzņēmumu “Gaižēni” piešķīrusi vienreizējas naudas blavas tiem novada skolēniem, kuri, beidzot 9. un 12.klasi, uzrādījuši teicamas sekmes.

Pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Fogele “Druvai” pavēstīja, ka maija nogalē notikušajā novada domes sēdē kā vienreizējās stipendijas saņēmēji šogad apstiprināti desmit skolēni – septiņi no Priekuļu vidusskolas un trīs Liepas pamatskolas abiturienti.

Šādi iedvesmot skolēnus tiekties pēc augstākiem mācību sasniegumiem un uzsvērt šo centienu nozīmību dome lēma jau 2014.gadā, kad SIA “Gaižēni” nāca klajā ar iniciatīvu nodrošināt vienreizējas stipendijas. Jau nākamā mācību gada nogalē tika apstiprināti pirmie stipendi­āti. Nolikums paredz vienreizēju stipendiju 200 līdz 300 eiro atkarībā no tā, vai klases cītīgāko skolēnu vidējā atzīme sasniegusi minimālo apbalvojuma slieksni – astoņas balles – vai pārsniegusi pat 8,5 balles. Vēl atzinība 150 eiro apmērā paredzēta par augstiem sasniegumiem mācību olimpiādēs un ārpus mācību darbā.

Priekuļu vidusskolas direktora vietniece Baiba Karlsberga pastāstīja, ka diviem vidusskolas abiturientiem izdevies nopelnīt arī lielāko naudas balvu. Viņa gan atzina, ka pērn bijis vairāk apbalvojamo jauniešu, tomēr jāņem vērā –samazinājies arī skolēnu skaits 12.klasē.

B.Karlsberga arī apstiprināja, ka Priekuļu vidusskolā nu jau desmit gadu pašvaldības piešķirtā budžeta ietvaros tiek īstenota audzēkņu apbalvošanas sistēma. Nolikums paredz detalizētu dalījumu pa klasēm, ņemot vērā arī sekmju līmeni. Skolas pedagoģiskā padome var lemt par naudas balvu 22 eiro apmērā 7.-9.klašu audzēkņiem, kuru vidējā atzīme gadā pārsniedz astoņas balles. Tādu pašu vidējo gada novērtējumu ieguvušajiem 5.-6.klašu audzēkņiem var piešķirt dāvanu karti 15 eiro apmērā, savukārt 1.-4.klašu pašiem sekmīgākajiem audzēkņiem skola ik gadu organizē kopīgu ekskursiju mācību gada nogalē. Šogad cītīgākie sākumskolēni devušies uz Mazo brīnumzemi un Taureņu māju Siguldā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *