Raksti

Skolās

Mores skolas literārais mācību gads

Lai stiprinātu tautisko paš­apziņu, lepnumu, patriotismu, lai apzinātos dzimtās valodas neatkārtojamo skaistumu un bagātību, Mores skolas skolēni šajā mācību gadā piedalījās aktivitātēs literārā jomā. “Mūsu skolēni iesaistījās “Bērnu un jauniešu žūrijas” grāmatu lasīšanā, kā čaklākos lasītājus gribu uzslavēt pirmsskolas grupiņu “Taurenīši”. Par čaklu lasīšanu pateicības ir 16 mūsu skolas audzēkņiem,” teic Mores pamatskolas speciālās izglītības latviešu valodas skolotāja Ingūna Rutkovska. “Esam apņēmības pilni turpināt šo brīnišķīgo lasīšanas maratonu, jau reģistrējāmies nākamā gada “Bērnu žūrijas” aktivitātēm.”

I.Rutkovska piedalījās bērnu literatūras konferencē “Sāksim ar alfabētu!”, kur dalībnieki iepazina jaunākās tendences latviešu literatūrā bērniem un jauniešiem, guva ierosmes turpmākajā darbā skolu jaunatnes tuvināšanā bērnu un jauniešu tulkotajai un oriģinālliteratūrai. Siguldas novada izglītības iestāžu audzēkņu skatuves runas konkursam no Mores skolas tika izvirzīti divi audzēkņi: 1.a klases skolnieks Olivers Kovāčs un 7.a klases skolnieks Kristaps Jegorovs. Viņi pārliecinoši uzvarēja 1.kārtā un arī Valsts izglītības satura centra Skolēnu skatuves runas priekšnesumu video konkursa 2.kārtā ieguva augstākās pakāpes vērtējumu.

“Lepojamies!  Īpaši jau tādēļ, ka visiem zināmu ierobežojumu dēļ šis konkurss vairākus gadus nenotika. Pēc ilgāka pārtraukuma kāpt uz skatuves, uzrunāt publiku, spēt aizraut klausītāju – tas ir patiešām izaicinājums!” priekā dalās skolotāja. “Esam arī saņēmuši uzaicinājumu piedalīties patriotiskās dzejas konkursā 5.-12.klašu skolēniem “Miera vēstis Latvijai”, ko organizē  Preiļu Galvenā bibliotēka sadarbībā ar Eiropas Parlamenta deputāti Inesi Vaideri. Dzejoļi top, bet konkurss noslēgsies tikai 31.maijā, tādēļ par rezultātiem vēl runāt nevaram.”   Skolotāja arī pastāsta, ka Mores skolas 5./7.b klase visu mācību gadu aizvadīja visnotaļ “dzejiskā gaisotnē”. Novembrī ar patriotiskās dzejas uzvedumu sveica Latviju dzimšanas dienā, Teātra dienām veltītajā pasākumā skatītājus priecēja ar Māra Čaklā dzejas kompozīciju “Ķocis”, Pasaules dzejas dienā – 21.martā – atsaucās UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas aicinājumam piedalīties kampaņā “Uzdāvini dzejoli!”, bet aprīļa beigās viesojās Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā, Baznīcas ielā, kur iepazinās ar plašo bibliotēku un aizrautīgi līdzdarbojās muzejnodarbībā “Ko var atrast grāmatās?” . Pavisam nesen bibliotēku nedēļas ietvaros Mores Tautas namā sākumskolas skolēni tikās ar novadnieci, bērnu grāmatu autori Ingrīdu Bērziņu, un tas skolēniem bija īpašs piedzīvojums.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *