Raksti

Skolās

Mores skolā viesojas olimpieši

Pie Mores pamatskolas audzēkņiem viesojās vairākkārtēji olimpisko spēļu dalībnieki, kamaniņu braucēji Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš. Sportisti skolēniem stāstīja par savu pieredzi sacensībās, treniņos un olimpiskajās spēlēs.

Mores pamatskolas sporta pedagogs Kalvis Grīnbergs stāsta, ka uzaicināt sportistus ierosinājusi astotās klases audzēkne Vivita Laila Maksimova, tālākais jau bijis paša pedagoga rokās. “Prieks par sportistu atsaucību,” saka skolotājs, “tagad ir karstākais treniņu laiks, taču kamaniņu braucēji ne brīdi nevilcinājās ar atbildi un vēl sniegotos sporta tērpos pie mums atbrauca tieši no treniņa.”

Bērni ar nepacietību gaidīja ciemošanos un sagatavoja jautājumus: “Sportisti stāstīja par savu ikdienu, treniņiem, sacensībām. O. Gudramovičš un P. Kalniņš trīs reizes ir piedalījušies olimpiskajās spēlēs, stāstīja par sajūtām un redzēto tajās, par labākajiem sasniegumiem un šīs sezonas iecerēm. Bērni varēja saprast, ka panākumi neiekrīt rokās no zila gaisa. Lai kaut ko sasniegtu, jābūt neatlaidīgiem, smagi jāstrādā un mērķtiecīgi jāiet uz nospraustajiem mērķiem.”

Bērni apskatīja un pat pielaikoja sportistu inventāru – aizsargķiveri un cimdus. Abi sportisti demonstrēja pareizu pozu kamaniņās, arī skolēniem bija iespēja iejusties sportistu ādā. Ar patiesu sajūsmu bērni izmēģināja gulšanos kamanās, uzdeva jautājumus. “Liels prieks par vecāko klašu puišiem, kuri uz atvadām piegāja pie olimpiešiem, paspieda viņiem roku un novēlēja veiksmi turpmākajos sacensību posmos,” stāsta sporta pedagogs.

K. Grīnbergs teic, ka tikšanās ar kamaniņu braucējiem devusi signālu turpināt šādas tikšanās un uz Mores skolu aicināt vēl citus sportistus, lai viņi ar saviem sasniegumiem iedvesmo bērnus un jauniešus dzīvē izdarīt pareizas izvēles.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *