Raksti

Skolās

Mācību satura un direktoru reformas

Apsveikums. Diāna Briede Amatas novada Apvienotās izglītības pārvaldes vārdā sveic pedagogu Arni Ratiņu, kuram novada dome uzticējusi turp­māk vadīt Jaunpiebalgas vidusskolu.
Foto: Mairita Kaņepe

Jaunpiebalgas vidusskolā pulcējās skolu direktori no Amatas, Līgatnes, Pārgaujas, Priekuļu, Raunas, Vecpiebalgas novada. Viņu mērķis bija uzklausīt Jaunpiebalgas pedagogus, kuri visu mācībugadu oficiāli jau strādājuši
kompetencēs balstītā skolēnu izglītošanā.

Amatas novada Apvienotā izglītības pārvalde septiņu novadu skolu direktoriem no vēsturiskā Cēsu rajona tikšanos Jaunpiebalgā rīkoja, lai dotu iespēju uzzināt eksperimentā iesaistīto pedagogu pieredzi. Kā zināms, valstī iecerētā izglītības reforma šogad netiks īstenota. Iespējams, Jaunpiebalgas vidusskola būs viena no retajām, kura to vienmērīgā gaitā ieviesīs.

Pedagogi no sākumskolas, pamatskolas un vidusskolas klasēm skolas viesiem detalizēti stāstīja par apjomīgo darbu, kas paveikts, lai līgani pārietu uz kompetencēs balstītu mācību procesu. Lauku skolu direktori uzzināja par darba procesu, kāds organizējams skolotājiem, lai visi vienlīdz skaidri apjaustu jauno turpmākajā darbā ar skolēniem.

Gaidot viesus, Jaunpiebalgas vidusskolas pedagogi bija iekārtojuši izstādi no pašu veidotajiem metodiskajiem materi­āliem, aicinot viesus smelties idejas, jo pārējās skolās viss vēl priekšā. Skolas direktore Ulla Logina uzsvēra, ka ar kompetencēs balstīta mācību satura veidošanu, pamazām to ieviešot skolas ikdienā, bijis nodarbināts viss skolotāju kolektīvs. Pedagogi, daloties ar paveikto, uzsvēra, ka jaunākā vecuma bērni organiski uztver tādu mācīšanos, ka bērns pats uzņemsies pienākumu mācīties, organizēsies, pats vērtēs sasniegto stundā, protams, skolotāja virsvadībā. Tas liekot spriest, ka, vecākajās klasēs nonākuši, šie skolēni sagaidīs no pedagogiem tikai kompetencēs balstītu izglītību, šobrīd tradicionālo nemaz negribēs pieņemt.

Seminārā Jaunpiebalgas vidusskolas direktore Ulla Logina viesus iepazīstināja ar sava darba turpinātāju Arni Ratiņu. Viņš no direktores vietnieka iecelts par nākamo direktoru. Savukārt dažiem seminārā Jaunpiebalgā “direktoru klubiņš” kļuva par pēdējo tikšanās reizi. Visu četru Vecpiebalgas novada skolu direktorēm šovasar jāpamet darbs līdzšinējā amatā, jo paš­valdība rīkojusi vērienīgu skolu tīkla reformu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *