Raksti

Skolās

Mācību iestādes apmainās pieredzē

Līgatnes Jauno Līderu vidusskolā gads iesācies ar pieredzes apmaiņu un viesu uzņemšanu.

“Janvāra pirmajā nedēļā mūsu skolā ciemojās kolēģi no Rīgas Igauņu pamatskolas. Dalījāmies skolas stāstā un sasniegumos, stāstījām darbošanās pieredzi un to, kā tiekam galā ar daudzajiem izaicinājumiem izglītībā. Dalīties pieredzē par sasniegumiem un izaicinājumiem, būt piemēram citiem ir laba līdera goda lieta!” par viesošanos un pieredzes apmaiņu stāstu iesāk Jauno Līderu vidusskolas skolotājs un direktores vietnieks audzināšanas darbā Mārtiņš Šteins.

“Igauņu pamatskolai bija radusies interese tieši par mūsu skolu. Tā kā Rīgas Igauņu pamatskola atrodas diezgan senlaicīgā ēkā, tad viņiem bija interesanti vērot to, kā iekārtota mūsu skola, kā norit mācību process,” stāsta M.Šteins. “Par daudzām lietām viņi biji ļoti pārsteigti. Savukārt mums tas bija atklājums, jo jāatzīst, ka paši jau ikdienā esam pieraduši. Piemēram, daudzās mūsu skolas klasēs ir ergonomiskie galdi un krēsli, dažādas jaunākās tehnoloģijas, ko iespējams izmantot mācību procesā, tai skaitā interaktīvās tāfeles.”

M.Šteins stāsta, ka viesi arī vēlējušies uzzināt, kā noritējusi skolas nosaukuma maiņa, kā radusies tā ideja. Tāpat runāts arī par līderības veicināšanas aktivitātēm skolā, kas kolēģiem no Rīgas licies sevišķi interesanti.

Direktores vietnieks teic, ka šī viesošanās arī bijusi sava veida pašapziņas celšana Līgatnes Līderu vidusskolai, jo patiesi daudzas lietas pašiem šķiet paš­saprotamas, bet viesi atgādinājuši par to nozīmīgumu un vērtīgumu, tai skaitā telpu dizainu, krāsām, iekārtojumu.

Savukārt Jauno Līderu vidusskolas pedagogi dosies viesos uz Rīgas Igauņu pamatskolu. Līgatnieši allaž izmanto iespēju iepazīt citu mācību iestāžu pieredzi, piemēram, pagājušajā gadā viesojās Smiltenes tehnikumā. Jautāts, vai šāda veida vizītes noris kāda projekta ietvaros, M.Šteins teic, ka nekāda īpaša projekta nav, katrs apmeklējums ir balstīts uz skolu vienošanos. “Šoreiz interesi par mūsu skolu izrādīja Rīgas Igauņu pamatskolas skolotāji, sakot, ka vēlas atbraukt ciemos. Arī mēs mēģinām meklēt veidus, kā lauku apvidus skolu padarīt redzamu un mūsdienīgu, vislabāko, kādu to varam šajā vietā un laikā piedāvāt.” Rīgas viesu vizītes laikā neizpalika arī pastaiga pa skolu un īsais stāsts par Līgatni.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *