Raksti

Skolās

Māca rīkot svētkus

Ziemassvētku gaidās. Rūķu cepurītes pirmās pielaikoja Sintija Meirāne (no kreisās) no floristikas un rokdarbu pulciņa, Līva Vītola no floristikas un Una Bukša no keramikas un eksperimentu pulciņa.
Foto: Marta Martinsone-Kaša

Simtiem Cēsu bērnu šobrīd ir iesaistīti Ziemassvētku gaidīšanā, pašiem mācoties, kā veidot svētku prieku ar labiem darbiem. Piektdien Cēsu Bērnu un jauniešu centra ēkā notika pirmais izmēģinājums radīt Ziemassvētku atmosfēru.

Skolēni, pulciņu vadītāju rosināti, jau kādu laiku pēcpusdienās bija strādājuši, lai taptu oriģināli veidotas lietas svētku tirdziņam. Tās bija tapušas no koka, audumiem, zīlēm un kastaņiem. Zie­mai un svētkiem raksturīgi tēli, lai greznotu eglīti un telpu, lai varētu sūtīt apsveikumus un rotāties, bija zīmēti un šūti, līmēti un veidoti, izmantojot dabas materiālus.

Tirdziņš līdzinājās aizraujošai izstādei. Tas apliecināja bērnu izdomu un prasmes, pedagogu prasmi rosināt darbam. Tirdziņa dienā skolotāja Dace Linde aicināja cept vafeles, kā to darīja viņas bērnībā. Pie meitenēm, kas darbojās ar elektrisko vafeļu pannu, sastājās rinda mazo kārumnieku. Pedagogi nolēmuši decembrī sarīkot vēl divas Zie­massvētku gaidīšanas īpašās dienas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *