Raksti

Skolās

Literārās jaunrades konkurss Dikļos

Dikļos, kur dzīvo dzejnieks Viks ceturtais jauno talantu konkurss „Bērnu literatūras maģija” notika ar moto: „Vārda maģijas spēks”.

Konkursam bija iesniegts negaidīti liels dzejoļu un eseju skaits – 75 autoru 95 darbi. Nobeigumā Dikļu kultūras namā, J. Neikena Dikļu pamatskolā un dzejnieka Vika Pasaku parkā visiem notika radošs darbs. Ar konkursa dalībniekiem strādāja Maija Laukmane, dzejniece no Talsiem, Jānis Blanks, mākslinieks no Rīgas. Skolēniem un arī pieaugušajiem bija iespēja dzirdēt Maijas Katkovskas lekciju „Esi drošs internetā”, Iveta Krūmiņa no Nacionālās bibliotēkas iepazīstināja ar bērnu grāmatu ilustrācijām, lasītprasmes sekmēšanu un burtu spēlēm. Latviešu valodas skolotāja Inita Hihalovska stāstīja par Juri Neikenu – skolotāju, rakstnieku, mācītāju, pirmo dziesmu svētku organizētāju Dikļu muižas parkā 1864. gadā.

Pasaku parkā konkursanti kopā ar slaveno pavāru Mārtiņu Sirmo gatavoja gardumus no pūdercukura, marcipāna un mandelēm. Koncertā uzstājās kultūras biedrības „Mantojums” kopa Pētera Jansona vadībā, iepazīstinot arī ar tautas instrumentiem. Viks izvērtēja iesniegtos darbus, balvas pasniedza projekta vadītāja Evija Nagle, kā arī

Dikļu bibliotēkas, Kocēnu novada domes pārstāvji. 18 dalībnieki tika pasludināti par uzvarētājiem, bet 57 saņēma pateicības rakstus.

No Cēsu sanatorijas internātpamatskolas Goda rakstu saņēma Lāsma Ašuka, bet pateicības Ligita Jansone un Artūrs Lejmalnieks. No Cēsu Valsts ģimnāzijas par laureātu kļuva Emīls Lukjanskis, bet pateicības saņēma Kristaps Eglītis, Edgars Klētnieks un DA Cēsu Valsts ģimnāzijas skolniece Arta Rozentāle. No Vecpiebalgas vidusskolas Goda rakstus saņēma Elīna Zivtiņa un Madara Višņova, bet pateicības vesels pulciņš skolotājas Vizbulītes Kalniņas audzēkņu.

Skolēni literatūras svētkos guva jaunus draugus, daudz iespaidu, baudīja saulaino rudeni Dikļu parkā un pils apkārtnē. Vēlā stundā no Rīgas ieradās profesore Janīna Kursīte – Pakule, kuras interesanto lekciju „Vārda maģijas spēks” un stāstījumu par Zilākalna Martu vairs dzirdēja nedaudzi sarīkojuma dalībnieki.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *