Raksti

Skolās

Līdz martam mājās mācīsies Spāres pamatskolas audzēkņi

Uz pusotru nedēļu klātienes darbu pārtrauc Amatas novada Spāres pamatskola, kur tapis zināms par diviem ar “Covid-19” saslimšanas gadījumiem.

Skolas direktore Rita Bukovska “Druvai” atklāja, ka inficēšanās apstiprinājusies diviem pieaugušajiem – skolotājam un tehniskajam darbiniekam. Piektdien iecerēts veikt pārējo kolēģu testēšanu, savukārt ģimenes aicinātas novērot skolēnu veselības stāvokli. Uz attālinātajām mācībām Spāres pamatskola “pārcēlās” trešdien, 17.februārī, un klātienē atgriezties nav plānots agrāk par 26.februāri. Tātad agrākais, kad šīs iestādes, kur tiek īstenota arī speciālā izglītība, audzēkņi varētu atsākt klātienes mācības, ir 1.marts.
Attālināto mācību laikā daļai skolēnu uzdots īstenot projekta darbu “Izzini drošību”, bet ar pārējiem audzēkņiem vēl sazināsies attiecīgo priekšmetu pedagogi.

Atgādināsim, ka patlaban klātienes mācību process ir atļauts tikai speciālās izglītības programmas īstenošanas iestādēs. Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska pēdējo nedēļu publiskajos izteikumos gan atzinusi, ka teorētiski speciālās izglītības skolas ir pakļautas lielākam infekcijas izplatības riskam, jo audzēkņi pārstāv lielāku skaitu administratīvo teritoriju. Tomēr praktiski līdzšinējā situ­ācija liecinājusi, ka šajās iestādēs saslimstība ar “Covid-19” tomēr nav bijusi tik bieža.

Arī R.Bukovska “Druvai” apstiprināja, ka šis ir pirmais saslimšanas gadījums iestādē, iepriekš rudenī skola uz attālinātajām mācībām vienu nedēļu pārgāja loģistikas apsvērumu dēļ – valsts svētku brīvdiena bija nedēļas vidū, audzēkņi būtu jāva-dā divkārt no un uz dzīvesvietām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *