Raksti

Skolās

Latviskā vakarēšana Amatā

Amatas pamatskolā folkloras kopas „Ore” bērniem un viņu vecākiem vada latviskās dzīvesziņas nodarbības. Decembra nodarbība bija veltīta Ziemassvētku sagaidīšanai. „Ores” dalībnieku Ineses un Andra Rožu, Tāļa Karlsona sagādāti, vispirms tapa Ziemassvētku rotājumi no rudenīgajos laukos salasītajiem salmiem un smilgām, arī no stiebriem un krāsainām dzijām.

Veidojās puzuri un saulītes. Ar tām tika dekorētas skolas telpas.

Pēc tam vakarēšanas dalībnieki ķērās pie mūzikas instrumentiem. Iepriekšējās nodarbībās bija apgūtas pirmās iemaņas stabulēšanā un Inese Roze aicināja tās nostiprināt. Tālis Karlsons cītīgi strādāja ar jaunajiem koklētājiem, lai izdotos tautas dziesmas skaņas.

Amatiešu ģimenēm vakarēšanas būs arī pēc Jaunā gada. Nākošā iecerēta Zvaigznes dienā, kad folkloristi ierādīs celošanu, tautas rotaļas un dziesmas, bērni izrādīs pašu kaltās latviskās rotas.

Lieldienās gaidāma kulminācija, kad pa visām vīlītēm ārā spruks latviskie asniņi. Lieldienu lustēs Amatā tiks gaidīti arī ciemiņi no kaimiņu skolām. Amatiešu latviskos vakarus atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Mairita Kaņepe

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *