Raksti

Skolās

Latviešu kino Vecpiebalgā

Mākslas darbnīca. Šoziem Vecpiebalgas vidusskola programmā "Skolas soma" iekļāva Cēsu mākslinieces, keramikas skolotājas Daces Lindes viesošanos, bērniem dodot iespēju pašiem padarboties ar Latvijas mālu, gatavojot svečturus.
Foto: no Vecpiebalgas vidusskolas albuma

Pēc Vecpiebalgas vidusskolas lūguma pagasta kultūras nama lielā zāle jau vairākkārt pārtapusi par kinoteātri ar lielo ekrānu.

Skolotāja Ilona Strelkova stāsta: “Pirmajā mācību pusgadā skolēniem devām iespēju noskatīties pašas jaunākās filmas par 30. gadu Latviju – “Billi”, kas veidota pēc Vizmas Bel­ševicas biogrāfiskās grāmatas, un filmu “Homo Novus” pēc Anšlava Eglīša romāna. Uz teātri Rīgā pirmie devās iepriekšējā mācību gada labākie audzēkņi, savukārt pie 1. – 6. klašu skolēniem aicinājām ciemoties Cēsu keramiķi, pedagoģi Daci Lindi. Viņas vadītajā māla darbnīcā katra klase Ziemassvētku gaidīšanas laikā gatavoja svečturus. Māla darb­nīcā viss tika nodrošināts. Nākamo mākslinieku uz Vec­piebalgu aicināsim, lai arī vecāko klašu skolēniem ir iespēja piedalīties radošā procesā. Ie­spējams, vecāko klašu skolēniem radīsim iespēju pamācīties kaligrāfisko rakstīšanu.”

Ja Vecpiebalgas vidusskolas klases dotos uz mākslinieku darbnīcām, tad krietna daļa no programmas “Skolas soma” piešķīruma aizietu par ceļa izdevumiem. Arī kino labāk atvest uz Vecpiebalgu. Kāds no nākamajiem seansiem būšot veltīts jaunajai animācijas filmai “Saule brauca debesīs”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *