Raksti

Skolās

Lai visi varētu mācīties attālināti

Plānots, ka ar viedierīcēm šodien un rīt tiks apgādāti arī vēsturiskā Cēsu rajona teritorijā dzīvojošies 90 skolēni, kuriem patlaban mājās tās nav pieejamas un viņi nevar attālināti mācīties.

Pirms uzsākt attālinātās mācības, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aicināja skolas apkopot ziņas un informēt ministriju par audzēkņu iespējām mācību nolūkos izmantot kādu tehnoloģisko iekārtu: datoru, planšeti vai vismaz viedtālruni. IZM Komunikācijas nodaļā “Druvai” norādīja, ka līdz 17.martam apkopotie dati liecina, ka vēsturiskā Cēsu rajona novadu izglītības iestādēs kopumā 90 skolēniem no1. līdz 12.klasei mājās nav ne datora, tajā skaitā arī planšetdatora, ne viedtālruņa ar interneta pieslēgumu. Iepriekš “Druvas” uzrunātie skolu vadītāji apliecināja, ka ir domāts par risinājumiem, kā piegādāt šiem bērniem un jauniešiem mācību uzdevumus dzīvesvietā.

Izglītības ministrijas aptaujā, kurā piedalījās 625 jeb gandrīz 90% Latvijas skolu, konstatēts, ka pilnībā bez piekļuves šādiem rīkiem vai pastāvīga interneta pieslēguma ir nedaudz vairāk kā pieci tūkstoši izglītības iestāžu audzēkņu. Valdība lēma par 5000 viedierīču steidzamu piegādi izglītības iestāžu audzēkņiem. Iekārtas jau līdz šīs nedēļas beigām cerēts nogādāt skolēniem, tās bez atlīdzības nodos pašvaldību un skolu īpašumā. Amatas novada pašvaldības Apvienotās izglītības pārvaldes vadītāja Dina Dombrovska “Druvai” pastāstīja, ka nedēļas vidū izglītības iestādēm jau lūgts sagatavot kontaktpersonu datus, ar kuriem saziņā šīs ierīces paredzēts skolēniem piegādāt.

Planšetes un viedtālruņus nodrošina mobilo pakalpojumu operators “Latvijas Mobilais telefons” (2266 ierīces) un uzņēmums “BITE Latvija” (3000 vienības). Plānots, ka planšetes saņems 1.–5. klašu skolēni, bet viedtālruņus – vecāko klašu skolēni. Abi operatori nodrošinās šīm iekārtām arī bezmaksas zvanu un interneta pieslēgumu. Daļu viedierīču uzņēmumi dāvina (vienas viedierīces cena vidēji ir 120 eiro), taču pārējās izmaksas tiks segtas no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem un IZM budžeta. Lai attālinātās mācības neaizķertos, arī mobilais operators “Tele 2” paudis gatavību saviem esošajiem klientiem nodrošināt bezlimita mobilā interneta piešķiršanu.

IZM pieļauj, ka skolēnu, kam nepieciešams atbalsts, varētu būt vēl vairāk, tādēļ aicina paš­valdības iesaistīties šī jautājuma risināšanā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *