Raksti

Skolās

Kultūras ministrija novērtē

Koncertēja cēsniekiem. Pedagoģe Ilze Mazkalne ar pianistu jauno paaudzi: Alisi Gāršu, Melisu Takanbekovu un Raivo Grozu.
Foto: no albuma

Kultūras ministrija apbalvojusi cēsnieces: jauno pianisti Melisu Takanbekovu un viņas skolotāju Ilzi Mazkalni. Appbalvojums piešķirts par īpašiem sasniegumiem starptautiskos konkursos, pārstāvot Latviju 2018. gadā.

Ikgadējo ministrijas Pateicības rakstu un prēmiju šoreiz saņēma mākslas un mūzikas skolu 49 audzēkņi un pedagogi. Jaunie talanti starptautiskā mērogā bijuši izcili dejas, mūzikas, mākslas un dizaina konkursos. Panākumi gūti gan tepat – Baltijas valstīs -, gan Rietumeiropas valstīs, gan lielvalstīs – Krievijā un Amerikā.

Jaunās Cēsu pianistes izcilais sniegums Kultūras ministrijā novērtēts par Latvijas pārstāvēšanu jauno pianistu konkursā Itālijā . Pusgadu pirms starptautiskā pianistu konkursa Itālijas pilsētā Milānā A. Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas klavieru klases skolotāja Ilze Mazkalne saņēma konkursa nolikumu. “To uz skolām Latvijā bija sūtījusi Itālijas klavierskolotāju asociācija. Skaņdarbus konkursam varēja izvēlēties brīvi, bet bija noteikts uzstāšanās ilgums. Konkursam sāku gatavot toreiz 4. klases audzēkni Melisu Takanbekovu. Noteikumi paredzēja, ka jaunās pianistes meistarība jāpagūst apliecināt 12 minūšu garā programmā. Tik jaunai meitenei tas ir grūts uzdevums, bet Melisa ar to tika galā un pie klavierēm Milānā nospēlēja pārliecinoši,” stāsta skolotāja.

Šis nav pirmais gads, kad Kultūras ministrijas mācību iestāde Cēsīs un tās audzēkņi saņēmuši prestižo ministrijas apbalvojumu. Katru gadu uz balvu tiek pieteikti vairāk nekā simts Latvijas jaunieši ar lieliskiem panākumiem starptautiskā mērogā. Ar Melisas priekšnesumu un Ilzes Mazkalnes klavierklases audzēkņu Alises Gāršas un Raivo Grozas piedalīšanos aprīļa beigās Cēsu Izstāžu namā notika koncerts. 2019. gada pavasarī visi trīs pianisti startējuši starptautiskā mērogā un guvuši godalgotas vietas – Melisa Tallinā, Alise Rīgā un Raivo Klaipēdā.

Klausītāju vidū bija arī jauno pianistu ģimenes. Pedagoģe Ilze Mazkalne pateicās audzēkņu vecākiem, jo ģimeņu aktīva iesaistīšanās, atbalstot bērnus ikdienas darbā, apgūstot klavierspēli, vijoļspēli vai pūšamos instrumentus, ir bezgala svarīga.

Aprīlī pasniegta arī Latvijas Nacionālā kultūras centra iedibinātā Cimzes balva. Šogad ar to sumināja izcilo diriģentu Jāni Ērenštreitu – zēnu koru kustības aizsācēju un zēnu koru salidojumu Cēsīs ilggadēju virsdiriģentu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *