Raksti

Skolās

Kopā mācās plānot nākotni

Mācās darot. Vasaras laiks deva iespēju Jaunpiebalgas vidusskolas skolēniem kopā ar ciemiņiem no četrām valstīm dzīvei noderīgas iemaņas un zināšanas apgūt arī nodarbībās brīvā dabā.
Foto: albuma

Jaunpiebalgas vidusskolā jūnijā skanēja ne tikai latviešu valoda, varēja dzirdēt arī rumāņu un portugāļu, bulgāru un turku valodu, bet visvairāk angļu valodu. “Kā­pēc, tas ir viegli izskaidrojams,” stāsta vidusskolas skolotāja Zane Althabere. “Projektā “I’m Plan­n­ing My Future”, ko finansē programma ERASMUS+, pie mums bija ieradušies 24 skolēni un 12 sko­lotāji no četrām valstīm, lai rastu priekšstatu par Latviju un Jaunpiebalgas vidusskolu, iepazītu amata pratējus, jaunieši aizdomātos par sev piemērotu profesiju un darbu nākotnē.”

Projekta koordinatores Velgas Romanovas-Zariņas vadībā viesu uzņemšanai radīts apjomīgs katras dienas plāns. Profesiju iepazīšana notikusi, mājiniekiem un ciemiņiem kopā izsekojot procesiem, kā Jaunpiebalgā no baļķa ga­tavo dizaina krēslu, kā cep maizi, kā ugunsdzēsēji ietērpjas ekipējumā, kā var saimniekot ar savvaļas zirgiem un govīm, kā kopj zivju dīķus un uztur skaistu vidi. Cie­mi­ņi raudzījuši, kā jaunpiebaldzēni apgūst vizuālās mākslas veidus, mūzikas instrumentu spēli. Ticis arī izmēģināts, kā kalt gredzenu, noaust latvisku aproci, izgatavot veiksmes pogu. Skolēni iesaistījušies eksperimentos, demonstrētas latviešu dejas un dzies­mas, ciemiņi iepazinuši uzvedības kultūru evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Jaunieši aicināti veikt nelielu pētījumu, noskaidrojot pieprasītākās profesijas Jaunpiebalgas novadā, kādas tās ir šodien un būs nākotnē. Ar ciemiņiem dodoties ekskursijā pa Vecrīgu, Cēsīm un Siguldu, iepazīta arī Latvijas vēsture.

Viesu uzņemšanā iesaistījušies daudzi jaunpiebaldzēni, ne tikai skolas un pašvaldība, arī uzņēmi un iestāžu darbinieki. Starptautis­ka­jam skolu projektam turpinoties, kurā iepazīst profesijas un jaunieši domā par savu nākotnes izvēli, Jaunpiebalgas vidusskolas audzēkņi un pedagogi rudenī būs gaidīti Bulgārijas un Spānijas skolās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *