Raksti

Skolās

Kauja pie maketa

Cēsu vēstures un mākslas muzeja jaunā pedagoģiskā programma „Izcīni Latviju!” veidota, balstoties uz vēstures avotiem par Cēsu kaujām.

Tajā ietilpst ceļojoša izstāde „Cēsnieki Brīvības cīņās” un makets ar Cēsu kauju vietām. To autori ir muzeja pedagoģe Evita Muceniece, vēsturniece Dace Tabūne un mākslinieks Raitis Jelēvičs. Skolēniem jaunā programma lieti noderēs, lai nostiprinātu skolā jau iegūtās zināšanas par Latvijas valsts dibināšanu, latviešu brīvības cīņām. Lai vēsturiskos notikumus labāk izprastu, jaunieši izspēlēs stratēģisko spēli uz maketa. Pirmie to varēja izdarīt Cēsu profesionālās vidusskolas 2. kursa audzēkņi. Nodarbības gaitā skolēni iesaistījās arī diskusijās. Darba grupas izveidojās izlozes kārtībā, jo maketa vēsturiskajās cīņās pārstāvēja trīs valstu armijas – latviešu, vācu un igauņu.

Vēstures zināšanas spēlē var izmantot praktiski, domājot gan par dzīvību un par valsts nosargāšanu. Ar dažādu atribūtu palīdzību, sekojot norādēm skolēniem uzskatāmāka kļuva

spēles situācija un kaujas atrisinājums. Spēles maketu var ērti pārvietot. Tas paredzētas arī izbraukuma nodarbībām Vidzemes skolās –

9.klasēs

par tēmu “Latvijas valstiskuma izveide”, “Latvija parlamentārisma periodā”, “Latvijas Republikas izveide”, “Valsts un varas vēsture” un 12.klasēs – “Latvijas Republikas Saeima”, “Latvijas valstiskuma vēsture” un “Latvijas Republikas proklamēšana Vācbaltiešu un komunistiskais valstiskums 1918.–1920.gadā”, kā arī ar mācību priekšmeta “Sociālās zinības” programmas 6. klases tēmu “Ievads dzimtenes vēsturē” un 7. klases tēmu “Es – personība, mana garīgā pilnveidošanās”. Mairita Kaņepe P.S. Plašāks izklāsts 10. novembra „Druvā”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *