Raksti

Skolās

Jaunsargi nometnē

APŅĒMĪGI. 3. novada jaunsargu nometnes bērni kopīgā sapulcē pirms došanās uzdevumā.
Foto: MĀRIS BUHOLCS

Drabešu internātpamatskolas teritorijā pagājušajā nedēļā risinājās 3. novada (Rīgas, Zemgales un Vidzemes teritorijas) jaunsargu nometne.

“Nometnē piedalījās 250 jaunākās grupas jaunsargi, 20 vecākās grupas jaunsargi un instruktori. Drabešu skolas teritorijā darbojāmies pilnas trīs diennaktis,” stāsta 3. novada jaunsargu instruktors un vasaras nometnes organizators Egils Kaimiņš un turpina: “Nometni iesākām ar iepazīšanās spēlēm, vienu dienu veltījām sporta aktivitātēm un uzdevumiem. Bija arī militārā aktivitāšu diena, kurā ietilpst AIRSOFT, spēle ar ieroču modeļiem, kas veidoti tieši tādi, kā īstie automāti, pistoles un šautenes, un peintbols. Bērniem papildus mācījām arī citas militārās zināšanas – tūrismu, šaušanu, šķēršļu joslu pārvarēšanu, orientēšanās elementus, mācām braukt ar laivām,” stāsta Egils Kaimiņš. Nometnē bērni lielākoties ir 10 līdz 15 gadu vecumā. Vecākās grupas bērni darbojās kā nodaļu komandieri un pavadīja citus uz nodarbībām, un atbildēja par viņu aktivitāti nodaļās, kā arī palīdzēja instruktoriem.


“Man šī nometne ļoti patīk. Ceļamies pulksten septiņos, iesākam dienu ar rīta rosmi, skrienam, visu dienu sportojam. Esmu pateicīgs, ka nometnes laikā tiek dota iespēja šaut ar AIRSOFT un izmēģināt spēkus peintbolā,” ar iespaidiem dalās nometnes dalībnieks Sandis Stugls un teic, ka pie fiziskajām aktivitātēm jau esot pieradis.

Jautājot, cik lielu iniciatīvu pievienoties jaunsargu mācībām bērni izrāda, Egils Kaimiņš atbild: “Ar katru gadu palielinās jaunsargu instruktoru skaits, līdz ar to tiek dota iespēja vairāku skolu bērniem pievienoties jaunsargu kustībai. Mūsu darbība ir paplašinājusies, tas liecina, ka Latvijā domā par armijas nākotni un cenšas piesaistīt pēc iespējas vairāk jauniešu.”

Liene Zilbere ikdienā darbojas kā jaunsargu instruktore, kura arī nometnē pildīja šos pienākumus. Liene apgalvo, ka būt meitenei jaunsargu kustībā ir interesanti: “Pirms 12 gadiem, manos jaunsargu darbības pirmsākumos, vienībā biju vienīgā meitene, bet ar laiku iesaistījās vairāk meiteņu nekā puišu. Visiem jaunsargiem ir viens uzdevums, neviens netiek šķirots.” Liene teic, ka daži puiši pret meitenēm izturas saudzīgāk, citi kā pret līdzīgu biedru, un uzsver, ka brīžam meitenes ir pat stiprākas nekā zēni.

Jaunsargu instruktore ikdienā strādā četrās skolās – Ainažos, Liepupē, Lādezerā un Vidrižos. L. Zilbere uz nometni bija atvedusi piecas meitenes, kuras vēl nav sasniegušas 12 gadu vecumu un ir jaunsargu kandidātes. “No 10 gadu vecuma bērns jau kļūst par jaunsargu, bet oficiāli no 12 gadu vecuma var piedalīties pasākumos. Šī nometne mazākajiem dalībniekiem sniedz iespēju iesaistīties, iepazīt citus jaunsargus, izjust jauniešu sparu un darbošanās garu. Meitenes ir apmierinātas, cīnās, dara to pašu, ko pārējie,” gandarījumu pauž viena no nometnes instruktorēm Liene Zilbere.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *