Raksti

Skolās

Jaunpiebalgā viesojas ārvalstu skolēni

Uzzina atšķirīgo. Ārvalstu skolēni Jaunpiebalgā pilnveido zināšanas dabas zinībās.
Foto: no albuma

Šajā nedēļā Jaunpiebalgā viesojās skolu apmaiņas partnerību projekta viesi no Turcijas, Rumānijas un Spānijas. Jaunieši visu nedēļu pavada Jaunpiebalgā Erasmus+ programmas projekta “Science in Our Hands” ietvaros. Plašāk stāsta Jaunpiebalgas vidusskolas Erasmus+ programmas koordinatore Velga Zariņa-Romanova: “Projektā piedalāmies jau no 2019.gada. Programmā piedalās Latvija, Polija, Rumānija, Turcija un Spānija. Covid-19 pandēmijas dēļ sākotnēji plānotais projekta īstenošanas laiks tika pagarināts par gadu, un tā noslēdzošais pasākums norisinās pie mums, Jaunpiebalgā.”
Projekta mērķis ir rosināt jauniešu interesi par dabaszinību priekšmetiem, kā arī veicināt sadarbības spējas. “Šī ideja radās no projekta, kuru 2016.gadā īstenojām kopā ar Turciju un Rumāniju par nākotnes profesiju izvēli. Kad projekts noslēdzās, sapratām, ka vēlamies turpināt sadarboties, piesaistījām Spāniju un Poliju, tapa šis projekta pieteikums, kas bija saistošs un aktuāls visām iesaistītajām skolām,” teic projekta koordinatore.

Ukrainā notiekošās karadarbības dēļ nav izdevies aizceļot uz Rumāniju, tādēļ viens no iecerētajiem pasākumiem nav noticis. “Skola, uz kuru bija plānots doties, bija pavisam tuvu Ukrainas robežai, tādēļ šo pasākumu atcēlām, tā vietā skolēni devās uz Poliju,” atklāj V.Zariņa-Roma­nova.

Šobrīd Jaunpiebalgā viesojas 31 ārvalstu skolu viesis pamatskolas grupā, vecumā no 13 līdz 15 gadiem. Viņi izmitināti Drustos, viesu namā “Pļavnas”. “Jauniešiem nedēļa ir saplānota ar aktivitātēm. Ir gan radošās darb­nīcas, radošās un matemātiskās spēles, ir darbs ar IT, foto orientēšanās, darbs ar Saules sistēmas maketu. Nedēļas vidū plānota nodarbība Teiču purvā, tāpat arī ir kultūrvēsturiskas ekskursijas, piemēram, uz Rīgu un Sigul­du,” par paredzētajām nodarbēm stāsta V.Zariņa-Romanova.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *