Raksti

Skolās

Jaunpiebaldzēni viesojas Spānijā

Granadā. Jaunpiebaldzēni iepazīst skaisto un saulaino dienvidzemi Spāniju.
Foto: no labuma

Šomēnes, no 5. līdz 11. novembrim, Jaunpiebalgas vidusskolas audzēkņi un pedagogi viesojās saulainajā, olīvkokiem pilnajā Spānijā. Lai piedalītos projektā  Erasmus+ Playing and Acting learning towards Science -2016-1-LV01-KA219-022641-1, kopā ar skolotājām Gunitu Kundrati un Jolantu Glāzeri turp devās desmit skolēni: Krista Marta Kundrate, Adrians Vīķelis, Aleksandrs Grigorjevs, Gunda Glāzere, Liene Zaķe, Kristiāna Pogule, Jūlija Postolati, Roberts Ruško, Edžus Nedēļa un Rūdolfs Dolmanis-Dravants.

Kā portālam eDruva pastāstīja viena no brauciena dalībniecēm Kristiāna Pogule, šajā projektā piedalījās četras valstis: Latvija, Itālija, Lielbritānija un pati Spānija. “Spānijā mūs uzņēma skola IES Fuente Grande, kas atrodas pilsētiņā Alcalá del Valle. Lai labāk to iepazītu, mums bija orientēšanās pa pilsētu ar matemātiskiem uzdevumiem. Bez spožās saules un raksturīgajiem kalniem apmeklējām un apskatījām arī vietējo bērnudārzu, pamatskolu, olīveļļas ražotni un tādas skaistas pilsētas kā Ronda, Malaga un Granada, kā arī izstaigājām Alhambru, vienu no populārākajām tūrisma vietām. Bijām arī La Pileta alās, kur mums rādīja un stāstīja par senajiem zīmējumiem uz alas sienām, ar interesi aplūkojām stalaktītus un stalagmītus. Devāmies mācību braucienā uz Granadas zinātnes parku, kur bez dažādiem tehnoloģiskiem brīnumiem vērojām arī plēsīgo putnu paraugdemonstrējumus un priecājāmies par krāšņo taureņu māju,” iespaidos dalās K.Pogule.

Jauniete arī pastāsta, ka piedalījušies arī mācību stundās, piemēram, matemātikā, literatūrā, angļu valodā, robotikā, kur pašiem bijis jāizveido robotiņš un jāprogrammē tā darbības, mākslas nodarbībā uz skolas sienas zīmēts projekta logo, astronomijā uzzinājuši interesantus faktus par Saules sistēmu un devušies ārā caur teleskopu vērot zvaigznes. Projekta pēdējā dienā skolas teritorijā tika stādīti koki – pa diviem no katras valsts.  Vakarā noticis atvadu pasākums, kurā viesi iegriezti fantastiskā spāņu flamenko virpulī, klausījušies flautu ansambli, pārējo valstu prezentācijas, bet vakara izskaņā Piebalgas meitenes spāņu ļaudīm nodziedājušas dažas latviešu dziesmas. Baudīt spāņu kultūru jaunpiebaldzēniem palīdzēja viesģimenes, kurās viesi dzīvoja visu nedēļu.

“Šajā braucienā ieguvām lielisku pieredzi, draugus, izbaudījām spāņu viesmīlību, kā arī iemācījāmies spēlēt itāļu un angļu kāršu spēles, pilnveidojām sarunvalodas prasmes angļu valodā. Liels paldies jāsaka šī projekta koordinatorei, skolotājai Velgai Zariņai – Romanovai, jo bez viņas mūsu sapnis par Spāniju nebūtu piepildījies,” vērtē K.Pogule.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *