Raksti

Skolās

Jaunieši Valmierā varēs apmeklēt Mehatronikas skolu

No 12.oktorba Valmieras jaunieši varēs apmeklēt Mehatronikas skolu Valmieras tehnikumā, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāve Liene Zālīte. Skolu varēs apmeklēt jaunieši no 6. līdz 12.klasei, kuriem ir interese par tehniskām lietām un vēlēšanās izzināt, pārveidot vai radīt no jauna, savienot tehnoloģijas ar mehāniku un elektroniku.

Vidzemes reģiona 9. līdz 12.klašu skolēniem mehatronikas nodarbības ir iespējams apgūt arī Vidzemes Augstskolā (Tērbatas iela 10, T128.auditorija) katra mēneša priekšpēdējā trešdienā.

Mehatronika ir inženierijas nozare, kas nodarbojas ar elektrisku un mehānisku sistēmu savienošanu. Tā ir atzīta par vienu no šī gadsimta pieprasītākajām specialitātēm, jo tautsaimniecībā arvien vairāk tiek pielietoti mehānismi un mehāniskās sistēmas ar elektroniku un datortehniku. Tāpēc strauji pieaug pieprasījums pēc mehatronikas jomas speciālistiem.

29.augustā noslēgts līgums starp Valsts izglītības satura centru un Valmieras pilsētas pašvaldību par projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”, Nr.8.3.2.2/16/I/001 īstenošanu, tā ietvaros tiek dota iespēja arī skolu jauniešiem uzzināt un praktiski darboties mehatronikā, lai, iespējams, pieņemtu lēmumu apgūt mehatronikas jomu kā savas turpmākās karjeras izvēli.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *