Raksti

Skolās

Jaunieši aicina novadniekus svētkus radīt pašiem

Ar vienkāršu un iedvesmojošu iniciatīvu klajā nācis Vecpiebalgas jauniešu centrs “Balgas strops”, Ziemassvētku gaidās ik dienu saviem tīmekļ­vietņu sekotājiem dodot jaunu uzdevumu svētku noskaņas radīšanai mājās vai pastaigām patlaban tik ierobežotajos apstākļos.

No trešās Adventes nedēļas sākuma “Balgas strops” atklājis kampaņu jeb izaicinājumu sēriju ar nosaukumu “Uzbursim svētkus paši!”, kurā katru darba dienas rītu līdz pat Ziemassvētkiem vietnes sekotājus mudina izpildīt kādu šo svētku tematikā ieturētu un ne pārāk sarežģītu uzdevumu. Turklāt ik reizi līdz ar uzmundrinājumu spert nelielu soli savas svētku atmosfēras atrašanā ievietots arī “Balgas stropa” sagatavots video, pamācība kādam svētku gaidīšanas darbiņam.

Pirmdienas publikācijā redzams, kā no jebkurā miteklī rodamā materiāla, piemēram, tu­aletes papīra rituļu serdītēm, uztapināt visnotaļ elegantu dekoru sniegpārslas veidolā. Otrdien, izmantojot šonedēļ atnākušo salu,– parādīts, kā darināt ledus kompozīciju. Savukārt trešajā dienā vietnes sekotāji mudināti doties pastaigā pa izgaismoto Vec­piebalgu, atgādinot, ka attālināto mācību laikā jo īpaši svarīgi sekot līdzi noieto soļu daudzumam dienā. Kā pirmo uzdevumu, tā arī pastaigas iespaidus “Balgas strops” mudina iemūžināt un iesūtīt, solot svētkos arī simbolisku apdāvināšanu.

Tā teikt, nošauti divi zaķi ar vienu šāvienu – jauniešu centra draugiem un atbalstītājiem ne tikai dotas lietderīgas idejas sevis nodarbināšanai laikā, kad ierastajā formātā vairs nav iespējamas sporta un amatiermākslas nodarbības, bet pašiem sabiedriskākajiem cilvēkiem arī līdzēts kaut nedaudz tuvoties īpašajam noskaņojumam. Atsaucoties aicinājumam dalīties ar izpildītā uzdevuma rezultātu, iespējams kaut virtuāli baudīt svētku gaidīšanu plašākā “kolektīvā”.

Par jaunās paaudzes pozitīvi motivējošo nodarbināšanu atcerējušies arī Amatas novada Nītaures pagasta jauniešu organizācijas “Nītaureņi” pārstāvji, kuri savā feisbuka kontā dalījušies ar citu kolektīvu radītajiem Adventes mazo darbiņu kalendāriem, kas paredzēti ģimenēm, bet jo īpaši pusaudžiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *