Raksti

Skolās

Jaunie zīmēšanas talanti

Mākslas skolu audzēkņiem, kuri startēja valsts konkursā, šī gada tēma “Dabas objektu pētīšana” radīja iedvesmu oriģināliem zīmējumiem. Starp konkursa žūrijas izceltajiem darbiem ir arī Cēsu un Jaunpiebalgas mākslas skolu audzēkņu veikums.
Pēc trīs stundām, kurās skolēni pildīja konkursa uzdevumu, žūrijai pavērās skats uz Latvijas dabu, kas iedvesmojusi to pētīt un zīmēt. No vairāk nekā 140 audzēkņiem vidējā vecuma grupā 1. vietu ieguva Bernadeta Dominika Galzone, kura mācās Cēsu Mākslas skolas Priekuļu filiālē. Vērtējot izmantotos izteiksmes līdzekļus un darba kvalitāti, Bernadetas darbam “Dabas objektu “saruna”” žūrija piešķīrusi pašu lielāko punktu skaitu.

Skolotāja Digna Bicāne stāsta: “Bernadetas idejas un izpildījums ir pamanīts un novērtēts arī citos konkursos. Kad, dzejnieka E. Treimaņa- Zvārguļa jubileju gaidot, skolēni veidoja tai logo, Bernadetas ideja mūs pārsteidza ar smalko un detalizēto zīmēšanas stilu. Bernadeta veiksmīgi izveidoja logo arī nesen nodibinātajam Cēsu Mazajam teātrim.” Audzēkne ik zīmējumā mākslas skolotāju iepriecinot ar brīvo redzējumu, ar lietu uztveri. “Būtiski, ka audzēkne iemācījusies arī pamatot vai aprakstīt savas idejas. Tas liecina par pilnveidošanos.”

Luīze Kalniņa Cēsu Mākslas skolu konkursā pārstāvēja jaunākajā grupā. Par uzdevumu “Pazudušais objekts” ieguva 2. vietu. Annija Bedeice, Jaunpie­balgas Mūzikas un mākslas skolas audzēkne, startēja vecākajā grupā. Zīmētājiem bija uzdevums pētīt un uz papīra “atdzīvināt” meža vidi – sprunguļus, praulus un mizas, arī sūnas, skujas vai čiekurus. Par darbu “Noslēptais” Annija ieguva 3. vietu. Skolotāja Rasa Vilks stāsta, ka audzēknei piemīt gribasspēks, lai darbus izstrādātu smalki: “Annijai izdodas saskatīt skaisto dabā, tajā skaitā attēlot ar niansētiem toņiem un daudzveidīgām formām.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *