Raksti

Skolās

Jaunie Cēsu mūziķi praktizējas ārzemēs

Mirklis pēc koncerta. Limerikas Mūzikas skolas vokālā pedagoģe Emma Ingliša (no kreisās), A.Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēknes - Riglinda Paegle, Lāsma Ludviga, Alise Dzērve, Melisa Smilga, Adrija Apine - un skolotājas Anžela Iļjina, Dace Balode.
Foto: no albuma

Kopš Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola pastiprināti pievērsusies projektu darbam, vidusskolēniem, kuri no visas Vidzemes skolā apgūst instrumentu spēli un vokālu, ir iespējas salīdzināt prasmes ar vienaudžiem ārzemēs.

Arī šajā mācību gadā Cēsu Mūzikas vidusskolas projektu vadītāja Elīna Eglīte nodrošināja, lai jaunieši un pedagogi ar starptautiskās izglītības programmas ” Erasmus+” piešķirto finansējumu dotos uz ārzemēm.

Vokālās mūzikas skolotāju Da­ces Balodes un Anželas Iļjinas audzēkņi Īrijā, Limerikas pilsētas Mūzikas skolā, praktizējās uzdevumā “Profesionāļi bez robežām”. Kā tas noticis, stāsta 4.kursa audzēkne Alise Dzērve: “Še­no­nas lid­ostā mūs draudzīgi sagaidīja Limerikas skolas direktors. Skolā rūpējās gan par mācību darbu, gan vēdera prieku, arī izklaidi un muzikālo baudu. Vokālos pedagogus iepazīstinājām ar savu balss skanējumu. De­vāmies uz kora “Ancor” mēģinājumu, pēc tam ar kori uzstājāmies pat kāzās.

Īrijā jutām citu mentalitāti, redzējām citādu vidi un dzīves kvalitāti. Pirmais koncerts, ko apmeklējām, bija Limerikas Mū­zi­kas universitātē, kur uzstājās īru grupa. Viņu mūzika bija moderna, apgarota un vēstīja par īru teikām.

Katru dienu skolā apguvām J. Haidna Mesu, lai Limerikas Sv. Marijas baznīcā to izpildītu kopā ar kori “Ancor”, Anglikāņu baznīcas kori un orķestri. Ats­ka­ņo­ša­nā piedalīsies arī Īrijā pazīstami operdziedātāji, tajā skaitā Eli­za­bete Athertone, pie kuras mums, vokālistiem, notika arī meistarklases. Pie Limerikas Mūzikas skolas vokālās pedagoģes mācījāmies, kā izpilda īru dziesmas.”

Cēsu vidusskolēni Īrijā apmeklējuši arī trenažieru zāli, baseinu, bet pastaigās pa parkiem un īru okeāna piekrasti iepazinuši dabu. Pateicībā par viesmīlību un sadarbību cēsnieki dāvinājuši A. Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas suvenīrus. “Bijām gandarīti, ka ar to sagādājām prieku un Cē­su skolas vārdu esam nesuši pasaulē,” pēc atgriešanās Latvijā saka skolniece A.Dzērve.

Tiem, kuri šajā mācību gadā pabijuši prakses braucienos, maijā paredzēta tikšanās ar skolasbiedriem un pedagogiem, lai dalītos pieredzē un secinājumos. Tas tiek gaidīts arī no deju nodaļas, pūšaminstrumentu, stīgu un taustiņinstrumentu nodaļu audzēkņiem, no populārās un džeza mūzikas nodaļas. Pedagogu Iritas Mergas un Jāņa Jansona vadībā šajā mācību gadā notikusi prakse arī Skanderborgas Kultūras skolā Dānijā. Projektu vadītāja E.Eglīte stāsta, ka jauniešiem pie dāņu pedagogiem notikušas individu­ālās meistarklases. Topošie mūziķi aicināti sniegt koncertus Skan­der­borgā un Orhūsā. Dānijā skolēni aicināti uzzināt arī par augstākās izglītības iespējām mūzikas akadēmijā, kur deju nodaļas audzēkņiem rīkota meistarklase pie Dānijā populāra horeogrāfa. Cēsu pedagogiem bijusi iespēja iepazīt dāņu mācību metodes, darba organizāciju skolā. Prakse Skanderborgas Kultūras skolā noslēgusies ar visai krāšņu koncertu dāņu un latviešu izpildījumā. Turp no Cēsīm bija devies arī Mūzikas vidusskolas direktors Vigo Račevskis.

Skanderborgas Kultūras skola Dānijā un Limerikas Mūzikas sko­la Īrijā ir kļuvušas par A.Kal­ni­ņa Cēsu Mūzikas vidusskolas draugu skolām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *