Raksti

Skolās

Izskan pēdējais zvans

Latvijas skolās izskanējis pēdējais zvans. Arī Amatas pamatskolā skolēni un skolotāji 15.maijā pulcējās saules pielietajā aktu zālē, lai sveiktu šī gada abiturientus. Septiņus 9. klases skolēnus un klases audzinātāju Lieni Vietnieci sveica nu jau paaugušies pirmklasnieki.

Amatas pamatskolas direktors, mājturības un tehnoloģiju skolotājs Indars Upīts saka: “Šogad tieši devītajai klasei vajadzēja audzinātāju, un liels prieks, ka L. Vietniece uzņēmās šo pienākumu. Bērni pierod pie viena skolotāja, ikvienas šādas pārmaiņas ir grūtas, taču tagad redzam, ka viņa veiksmīgi ar visu tikusi galā. Būdama matemātikas skolotāja, domājams, audzināmo klasi jo īpaši labi sagatavojusi matemātikas eksāmenam! Prieks redzēt, ka visi pedagogi atbildīgi iesaistās skolēnu izglītošanā un arī paši skolēni izrāda interesi par labiem rezultātiem eksāmenos. Viņi centīgi apmeklē ne tikai konsultācijas, bet pilnvērtīgi izmanto katru iespēju pārrunāt neskaidro ar skolotājiem. Pa­mat­sko­las beigu eksāmeni ir viens no viņu mūža pirmajiem atbildīgākajiem brīžiem.”

Amatas pamatskolas 9. klasē mācās septiņi audzēkņi, no kuriem seši kārtos centralizētos valsts eksāmenus, viens no eksāmeniem atbrīvots. “Prieks, ka audzēkņiem ir nākotnes mērķi. Daļa plāno turpināt mācības Cēsu ģimnāzijā, daļa mērķē uz kādu no tehnikumiem, kāds jau gatavs virzīties arhitektūras jomā. Am­bī­cijas ir ļoti lielas, taču viņi labi saprot, ka tieši eksāmenu atzīmes būs noteicošās, kas izšķirs nākotni,” piebilst direktors.

I.Upīts Amatas pamatskolā kā iestādes vadītājs strādā piekto gadu, ik dienu kontaktā ir ar audzēkņiem, vairāk gan puišiem, jo pasniedz mājturības un tehnoloģiju mācību: “Bērnu izaugsme gan fiziski, gan emocionāli notikusi ļoti strauji. To spilgti atspoguļoja arī videofilma, kuru skatījāmies Pēdējā zvana pasākumā. Visi varējām atskatīties, kādi šie bērni izskatījās 5. klasē, un salīdzināt ar šodienu. Laiks paskrējis ļoti ātri, un dažs Pē­dē­jā zvana pasākumā atzinies, ka, pirmo reizi iesoļojot skolā toreizējās devītās klases audzēkņu pavadībā, šis laiks šķitis gandrīz neaizsniedzams, kaut kas tāls. Tagad viņi ir tie, kurus mazākie apbrīno.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *