Raksti

Skolās

Izglītības iestādes viļņveidīgi “attālinās” un atkal atsāk darbu

Šķiet, sākam aprast ar domu, ka izglītības iestādes peri­odiski pārtrauc darbu klātienē kādai klasei vai pirmsskolas grupiņai un citviet kādiem audzēkņiem gaidāma jauna atkalredzēšanās. Situācija mainās ne vien ik nedēļu, bet pa dienām, un izglītības iestāžu vadītāji atzīst – nu jau ir pārliecinošāka sajūta, kur konsultēties un kā rīkoties. Tiesa, saslimstības rādītāji valstī kopumā draudīgi vedina valdību uz domām par pilnīgu attālināto mācību procesu ne tikai 7.-12.klasēs, bet arī jaunākajās vecuma grupās. Taču, kamēr tas nav noticis, skolu un bērnudārzu direktori aizgūtnēm risina uzdoto uzdevumu, lai īstajā mirklī un pareizi reaģētu uz informāciju par kovida gadījumiem izglītības iestādē un ,panikas nomākti, neapturētu pilnvērtīgu izglītības procesu pārējiem audzēkņiem.

Piektdien ar jaunu paziņojumu klajā nāca Cēsu Bērzaines pamatskola – attīstības centrs, attālinātās mācības no vakardienas, 16.novembra, līdz nākamajai otrdienai, 24.novembrim, nosakot 5. un 6.klašu skolēniem. Iestādes direktors Zigmunds Ozols “Druvai” paskaidroja, ka “Covid-19” inficēšanās atklāta pedagogu lokā. Taču viņš apliecināja, ka visas pirmsskolas grupas un sākumskolas audzēkņi līdz pat 4.klasei darbu klātienē var turpināt. Atgādināsim, ka Bērzaines skola bija viena no pirmajām šajā rudenī, kur mūspusē konstatēja inficēšanos ar jauno koronavīrusu, toreiz – nu jau pirms vairāk nekā pusotra mēneša – gan tas bija sākumskolas audzēkņu vidū.

Pagājušajā nedēļā uz burtiski pāris dienām karantīna tika noteikta daļai vienas grupiņas audzēkņu Cēsu 4.pirmsskolas izglītības iestādē. Bērnudārza direktore Līga Balode paskaidroja, ka jau ilgāku laiku mājās sabijusi viena no auklītēm, kurai pēcāk apstiprināts pozitīvs “Covid-19” testa rezultāts. Konsultācijās ar Slimību profilakses un kontroles centra speciālistiem secināts, ka vienīgais riskantais kontakta brīdis bijusi pēdējā darba diena – piektdiena oktobrī -, pēc kā darbiniece jau palikusi mājās. “Piektdienās vispār parasti ir mazāk bērnu,” stāsta L.Balode, apliecinot – šoreiz tas izrādījies veiksmīgi. Visi grupas bērni šo laiku bijuši pie labas veselības, bet pāris dienās, kurās noteikta karantīna, lūgts vecākiem rūpīgi novērot bērnus. Nu šonedēļ jau visi drīkst atgriezties ierastajā ritmā. Atgādināsim, ka arī šajā izglītības iestādē viens saslimšanas gadījums ir bijis oktobrī, bet šīs situācijas nekādi netiek saistītas. “Nu jau uztveram mierīgāk – zinu, kam zvanīt un ko darīt,” pārdomās dalās iestādes direktore, ironizējot, ka pirmajā reizē teju pēc baldriāniem bijis jāķer. L.Balode arī neslēpj apbrīnu par epidemiologu nenogurstošo darbu un gatavību vienmēr atbildēt, visu skaidrot, vienlaikus aptverot, cik daudz ir šādu gadījumu visā viņu atbildības teritorijā – Vidzemē.

Arī Cēsu 1.pirmsskolas izglītības iestādē tieši valsts svētku priekšvakarā – 17.novembrī – atgriezīsies vienas grupiņas audzēkņi, kuri karantīnā bijuši kopš 2.novembra. Bērnudārza direktore Māra Virskule pastāstīja, ka šeit inficēšanās atklāta ar šo grupiņu strādājušajai auklītei. Pagājušajā piektdienā testi veikti arī pārējiem darbiniekiem, visi, par laimi, saņēmuši negatīvu atbildi , un bērnudārzs patlaban var turpināt darbu pilnā apmērā. Taču arī M.Virskule atzīst, pandēmijai tik ilgi ievelkoties, visi apzinās, ka katra diena var nest jaunus pavērsienus.

Jau ziņojām, ka pagājušās nedēļas otrajā pusē klātienes darbu pilnībā visā iestādē pārtrauca divas Amatas novada skolas. Amatas pamatskolā inficēšanās atklāta kādam pedagogam. Tā kā darbā nedrīkst ierasties kontaktpersonas, bet vēl pāris pedagogiem ir darba nespēja citu slimību dēļ, mācībspēku trūkuma dēļ lemts līdz 24.novembrim pāriet uz attālinātajām mācībām. Savukārt Spāres pamatskolā saslimšana noteikta kādam tehniskajam darbiniekam, taču šī gadījuma rezultātā kavēts tiek virtuves darbs – audzēkņi paliktu bez siltām maltītēm. Arī šeit lemts par gandrīz tikpat ilgu attālināto darbu – līdz 23.novembrim.

Līdz pirmdienas pusdienlaikam “Druvai” nebija zināms par vēl kādiem “Covid-19” saslimšanas gadījumiem vēsturiskā Cēsu rajona izglītības iestādēs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *