Raksti

Skolās

Ieraudzīt mežā to, kas rakstīts mācību grāmatā

Sajust. Priekuļu vidusskolas vecāko klašu audzēkņi kopā ar populāro dabas zinātāju Māri Olti dabā iepazīst to, ko mācījušies teorijā.
Foto: no albuma

Priekuļu vidusskolas 11. un 12.klases skolēniem pavasarī bija neierasta mācību stunda bioloģijā – pārgājiens kopā ar pazīstamo biologu un žurnālistu Māri Olti. Tā sākās Ērgļu dzelzceļa stacijā, kur saimnieko Oltes ģimene.

“Mēs vēl nenojautām, kāds tas būs pārbaudījums mūsu kājām un pacietībai. Četru stundu laikā nostaigājām apmēram 18 kilometrus, pa ceļam apskatot dažādus objektus,” par nodarbību stāsta Priekuļu vidusskolas bioloģijas skolotāja Ilona Kazaka. Saprotams, ka bioloģijā mācību tēmas saistītas ar dzīvniekiem, dabu, bet lielākoties nodarbības norit teorētiski, ideja par šādu atraktīvu bioloģijas mācību stundu – pārgājienu- radusies pašai.
“Pazīstu Māri Olti, biju dzirdējusi, ka viņš tādus pārgājienus organizē ļoti labi un jauniešiem ir interesanti. Jau janvārī nolēmu vienoties, kad tādu pasākumu īstenot. Māris Olte ir ne tikai zinošs, bet arī interesants gids, viņa stāstījums bija neuzbāzīgs, papildināts ar uzmanību piesaistošiem vārdiem, teicieniem.”

Pārgājiena laikā skolēni paguvuši apskatīt egļu mežu, pētījuši, kurš koks ar ko draudzējas vai strīdas. “Jauniešiem bija iespēja izmantot savas matemātikas zināšanas un rēķināt koka diametru un rādiusu,” par praktiskajiem uzdevumiem pastāsta skolotāja.

Māra Oltes rādītais un stāstītais nostiprinājis teorētiskās zināšanas, ko vidusskolēni apguvuši, mācoties klasē, vērtē skolotāja. jauniešiem patiešām šķitis interesanti uzklausīt speciālista stāstīto. “Apmeklējām kurkuļu “audzētavu” mežā kādā traktora izdangātā bedrē, priecājāmies par savvaļas ķiploku audzi, arī Akmeņupītes ūdenskritumu,” stāsta skolotāja. Par pārgājiena garumu gan vidusskolēni bijuši mazliet izbrīnīti, nebija gatavojušies doties tik garā pastaigā, bet kopumā notikums paticis. “Uzmundrinoša bija iešana pa taku gar Ogres krastu, klausoties ūdens čalās un vērojot dabu, baudot bagātīgās smaržas. Iešana pa mežu un svaigais gaiss gan uzlādēja, gan raisīja milzīgu nogurumu, jo tik tālu ceļu kājām neesam raduši iet, arī noturēt līdzsvaru uz gluma baļķa vai grāvja pāriešana bija pārbaudījums,” teic I.Kazaka. Noslēgumā skolēni atguvuši enerģiju, baudot gardu zupu Ērgļu stacijas restorānā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *