Raksti

Skolās

Iepazīst laukus no bērnības

Priecīgs. Mārsnēnietis Kristians Salmiņš  konkursā “Šodien laukos” ieguva otro vietu.
Foto: no albuma

“Jau no bērnības dzīvoju laukos un zinu, kas ir lauki un lauksaimniecība,” tā raksta mārsnēnietis, desmitgadnieks, J.Endzelīna Kauguru pamatskolas skolēns  Kristians Salmiņš.

Viņš  Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra konkursā “Šodien laukos” starp vairāk nekā 40 dalībniekiem vecuma grupā no astoņiem līdz 11 gadiem ieguva 2.vietu. Konkursā bija uzdevums  aprakstīt un ilustrēt ziemu      lauksaimniecībā, mežsaimniecībā vai zivsaimniecībā. Vis­vairāk dalībnieku bija izvēlējušies stāstīt par lauksaimniecību.

Kristiana mamma Vita Vilumsone pastāsta, ka klases audzinātāja rosinājusi skolēnus piedalīties konkursā, ģimenē pārrunājuši, ka vērts pamēģināt.  “Uzrakstīt stāstu nebija viegli, jo bija jāpieraksta visa lappuse un jāraksta ar roku. Safotografēju zirgus, sazīmēju laukus,” stāsta Kristians, bet mamma uzsver, ka ģimene dzīvo laukos, vasarās un brīvdienās Kristians ir pie vecmāmiņas, kurai ir saimniecība. “Visos darbos palīdzu,” teic Kristians un stāstā par laukiem raksta: “Blakus    mājai ir izrakts liels dīķis. Mēs ar tēti ziemā ejam taisīt āliņģus, lai noķertu zivis, kā arī lai zivīm piekļūtu skābeklis. Kad viss sniegs notīrīts, varam ar brāli paslidot un uzspēlēt hokeju.”

Nākotnē Kristians vēlas kļūt par futbolistu. Skolā viņam mīļākais mācību priekšmets ir sports, jo var kustēties, un vizuālā māksla, jo tajā var izpausties tāpat kā mūzikā. Vasarā puikam patīk lēkāt pa siena ruļļiem tīrumā, peldēties. “Tagad daudz laika pavadu ārā, skrienu apkārt mājai. Skolā spēlēju futbolu,” atklāj Kristians un piebilst, lai arī brīvlaiks patīk, tomēr gribējis iet uz skolu un satikt draugus.

“Man patīk, ka no rīta mani modina nevis modinātājs telefonā, bet gailis aiz loga.Manas omes gotiņas pa ziemu dzīvo kūtī, bet mūsu kaimiņiem baltās govis dzīvo ārā visu gadu. Viņiem ir arī divi zirgi, brūns un melns. Zirgi vairs nepalīdz lauku darbos, jo viņu darbus dara traktors. Tas ir tas pats traktors, kas apar laukus un ziemā notīra iebraucamo ceļu. Ir patīkami, ka ir tik izpalīdzīgi kaimiņi,” raksta Kristians, bet stāstu par laukiem beidz ar secinājumu: “Laukos dzīvot ir forši, jo pēc padarītiem darbiem arī ziemā var ārā uzcept gaļu, jo ārā gatavots ēdiens garšo labāk.”

Mamma V.Vilumsone pastāsta, ka dēls bijis ļoti pārsteigts, ka konkursā ir otrais. Balvā Kristians no Latvijas Lauku konsultāciju centra saņēma kasti ar veselīgiem našķiem un suvenīrus. “Bija interesanti piedalīties,” atzīst Kristians Salmiņš.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *