Raksti

Skolās

Iepazīst dzīvniekus un augus

Paplašina redzesloku. Mores pamatskolas skolēni ciemos pie dzīvniekiem Rīgas Zooloģiskajā dārzā.

Mores pamatskola iesaistījusies projektā “Atbalsts individuālo kompetenču attīstībai”. Projekta mērķis ir uzlabot skolēnu kompetences un sasniegumus.

“Projektā divu mācību gadu laikā skolā tiks īstenotas dažādas aktivitātes zinātnes, tehnoloģijas, inženierzinātnes, ma­temātikas un vides jomā, uzmanība tiks pievērsta arī sportam un veselīgam dzīvesveidam, kā arī valodai. Būs mācību ekskursijas, tematiskas radošās dienas, nometnes, inovatīvas interešu izglītības programmas, debašu klubs un citas aktivitātes,” skaidro Mores pamatskolas direktore Tīna Blūma.

Pagājušajā nedēļā projekta ietvaros Mores pamatskolas jaunāko klašu skolēni mācību vizītē apmeklēja Rīgas Zooloģisko dārzu un gides vadībā iepazinās ar dažādiem dzīvniekiem. Skolē­niem bija daudz jautājumu, uz kuriem gide sniedza interesantas atbildes. Žirafu mājā skolēni veica praktisku uzdevumu, kura laikā vajadzēja pazīt dzīvniekiem piederošās spalvas, vilnas gabalus un astes sarus, tos savienot ar dzīvnieka fotogrāfijām. Skolēni izbaudīja tropu klimatu un apskatīja šo apgabalu dzīvniekus.

Tajā pašā laikā 4.-6.klases audzēkņi viesojās Latvijas Univer­si­tātes Botāniskajā dārzā, kurā apskatīja neparastus kokus, izprata, kāpēc koki nomet lapas, mācījās atšķirt baltalksni no meln­alkšņa. Palmu mājā iepazinās ar eksotiskajiem augiem – savām acīm aplūkoja, kā aug banāni. Vislielāko prieku izraisīja tauriņu mājas apmeklējums, jo tauriņi priecēja gan ar krāsu dažādību un daudzveidību, gan ar iespaidīgiem izmēriem.

Šis bija tikai viens no daudzajiem projekta pasākumiem. Būs jauni uzdevumi, pieredze un zināšanas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *