Raksti

Skolās

Grib pilnveidot attīstību un mainīt nosaukumu

Cēsu Profesionālā vidusskola ir jaunu izaicinājumu priekšā. Mācību iestādes direktors Guntars Zvejnieks, kurš amatā stājās aizvadītā mācību gada nogalē, kopā ar pedagogu kolektīvu izstrādājis skolas attīstības stratēģiju, kas ietver arī nosaukuma maiņu.

“Ja deputāti atbalstīs mūsu piedāvājumu, skola sauksies Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskola,” stāsta G. Zvejnieks. “Taču gribu uzsvērt, ka tā nav tikai nosaukuma maiņa. Ir izstrādāta jauna attīstības stratēģija, kurā šīs divas jomas ieņems nozīmīgāku vietu gan pašreizējās programmās, gan domājot par jaunu piedāvājumu. Viena no tām ir IT joma, kurā katastrofāli trūkst darbinieku. Manuprāt, šī joma valstī būtu jāiezīmē kā prioritāra, jo darbinieku trūkumu tajā nevarētu novērst pat tad, ja visas profesionālās skolas pievērstos šai nozarei.”

Par to, ka Cēsīs varētu sagatavot IT speciālistus, tika runāts, jau pilsētā atklājot uzņēmuma “Draugiem Group” filiāli. Jau­nieši šajā uzņēmumā varētu atrast darba iespējas vai turpināt izglītošanos RTU Cēsu filiālē, kuras piedāvātā programma “Datorsistēmas” Latvijā ir vienīgā ar specializāciju mobilo lietotņu (aplikāciju) izstrādē. Studijas ir vērstas uz kvalificētu programmētāju sagatavošanu praktiskam darbam.

G. Zvejnieks norāda, ka visas Cēsu Profesionālā vidusskolas esošās programmas tiks saglabātas, domājot arī par to attīstību: “Domāsim, kā tajās palielināt dizaina un tehnoloģisko procesu īpatsvaru. Kaut gan, ja runājam par mēbeļu galdnieka profesiju, tur jau šobrīd ir daudz gan no IT, gan dizaina. Pirms darba jāveido skices, kur nepieciešama dizaina iemaņas, bet darba procesā jā­strādā ar programmējamām iekārtām, kur vajadzīgas IT zināšanas.”

Cēsu novada domes deputātiem nākamās nedēļas sēdē būs jālemj par skolas jauno stratēģiju un nosaukuma maiņu. Skolas kolektīvs piedāvājumu izstrādājis, tagad vārds jāsaka deputātiem.
“Apzināmies, ka pēc nosaukuma maiņas pats no sevis nekas nemainīsies. Tur būs ļoti daudz darāmā, lai mainītos, ieviestu jaunas programmas, informētu sabiedrību,” saka G. Zvejnieks.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *