Raksti

Skolās

Ģimnāzistes dzejas stunda

Cēsu Valsts ģimnāzijas 12. klases skolniece Marta Zande 8. martā ļoti iepriecināja savus skolotājus un pamatīgi pārsteidza savus vecākus, klajā laižot pirmo dzejoļu krājumu “Starp sauli un skursteņiem”. Krājuma atvēršanā Martas tēlaino domāšau un dzejas ritma izjūtu slavēja ne tikai latviešu valodas skolotājas – Gunta Bērziņa un Mirdza Lībiete, bet arī dzejnieces, šīs skolas absolventes Mirdza Kerliņa un Ilga Bērza. Martas vecāki atklāja, ka meitas kā mērķtiecīgas dzejnieces gaitas viņiem ir pilnīgs atklājums.

Līdz ar apsveikumiem pirmā dzejas krājuma iznākšanā, Marta saņēma arī pateicības, kas dažādos literāros konkursos nopelnītas šajā mācību gadā. Ģimnāzijas literārā pulciņa dalībnieki un aicinatie viesi ieklausījās jaunās autores dzejā, ko lasīja ne tikai Marta pati, bet arī vērtētāji. Marta atzina, ka dzejošana ir viņas sirdslieta, ka viņa raksta ar izjūtu. “Skatījos zvaigznēs un atnāca dzejolis,” par vienu no savām radošajām veiksmēm viegli paskaidroja ģimnāziste.

Sarīkojumā tika apspriesta arī Martas profesionālā izvēle – kļūt par ārsti. Pedagogi secināja, ka tas nebūt netraucēs arī kļūt par dzejnieci, jo tādi piemēri Latvijā jau ir. Šis jau ir ceturtais mācību gads, kura laikā tiek izdota ģimnāzijas dzejnieku grāmata. Mairita Kaņepe

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *