Raksti

Skolās

Gatavo skolēniem aizraujošu nedēļu

Skolēniem, kuri izrāda aktīvu vēlmi mācīties, kuri grib sabiedriski darboties skolas dzīves veidošanā, jau piekto vasaru tiks dota iespēja satikties.

40 bērniem vecumā no 14 līdz 16 gadiem šai vasarai tiek gatavots nedēļu ilgs piedzīvojums un reizē iespēja nostiprināt zināšanas un prasmes. Lauku skolu audzēkņiem jau zināmā vasaras nometne “Četras atslēgas” notiks Straupes pamatskolā.

Amatas novada apvienotā Izglītības pārvalde, septiņu novadu talantīgajiem bērniem rīkojot “Četras atslēgas”, pārliecinājusies, ka atdeve ir liela. Piecu gadu pieredze liecina, ka nedēļā kopā ar vienaudžiem, kas mācību darbā ir cītīgi un gatavi atsaukties jaunām idejām, dalībnieki daudz iegūst ne tikai no pedagogiem un nometnes viesiem, bet arī no citu skolu audzēkņiem.

Diāna Briede, Amatas novada apvienotās Izglītības pārvaldes pārstāve, kura “sagatavo augsni” skolēnu aicināšanai un sagaidīšanai, secina, ka šī ideja guvusi ievērību arī Pārgaujas pašvaldībā, kuras pagastā – Straupē – jāsagatavo visi priekšnoteikumi bērnu uzņemšanai. Pārgaujas pašvaldība ir viena no septiņām, kas sūtījusi audzēkņus uz vasaras nometnēm, kad tās rīkotas kaimiņu novados, bet finansēšana paš­valdībām bijusi kopīga. Arī pedagogi bijuši ieinteresēti šādā darbā ar talantīgiem bērniem. Šovasar darbam nometnē pieteikušies skolotāji no Straupes, Amatas un Cēsu puses. Pedagogs Edgars Plētiens no Raunas iecerējis pusaudžus iepazīstināt ar intelektuāliem treniņiem, kurus izstrādājusi “Iespējamā misija”, kas sagatavo darbam pašus skolotājus. Nometnē strādās arī skolotāja no Rīgas Juglas vidusskolas, kura var aizraut pusaudžus un jauniešus, lai viņi iepazītu sevi un saprastu, kuram ir līdera spējas. Tāpat kā citu gadu, iecerēts, ka vakaros skolēnus gaidīs tikšanās ar dažādu profesiju cilvēkiem, kuri ir savas jomas veiksminieki. Bērni uzzinās, kā katrs to panācis.

Uz vasaras nedēļu skolēni uzaicinājumus saņem no saviem skolotājiem. Aizvadītajā mācību gadā tie jaunieši, kuri saņēma apsveikumus par panākumiem mācību olimpiādēs, saņēma arī uzaicinājumu doties uz vasaras nometni, kuru finansē pašvaldība.

Vēsturiskajā Cēsu rajonā septiņu novadu izveidotā izglītības pārvalde rūpējas arī par to, lai nometnes dalībnieki varētu doties ekskursijās, iepazītu novadu, un šoreiz tā ir Straupes, Stalbes un Raiskuma puse.

Jau zināms, ka arī citu vasaru pārvalde organizēs darbus tā, lai talantīgie lauku bērni varētu satikties. Tas notiks Raunā un Vecpiebalgā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *