Raksti

Skolās

Fotografējiet Latviju!

Latvijas valsts simtgades gada Lāčplēša dienā jaunieši vecumā no 15 gadiem nacionālo apziņu aicināti apliecināt fotogrāfiju tēlos.

Fotokonkursu “Es = Latvija” izsludinājusi Latvijas Saeima. Konkursam fotoattēli jāiesūta digitāli, un gaidītas jauniešu pašu uzņemtas fotogrāfijas. Tajās skolēns, students vai strādājošs jaunietis aicināts apliecināt, kā izjūt piederību Latvijai. Konkursa veidotāji vērtē, ka tas varētu notikt, cildinot mūsu valsts dabas skaistumu, parādot kultūras daudzveidību, apliecinot patriotismu un fiksējot valsts simbolus.

Katrs konkursa dalībnieks var iesniegt ne vairāk kā trīs digitālas fotogrāfijas. Rīkošana uzticēta Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai. Tā darbu vērtēšanā sadarbosies ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, kā arī Jaunsardzes un informācijas centru. Vērā ņems dalībnieka radošo ideju, iegul­dītā darba apjomu, oriģinalitāti un fotogrāfiju māksliniecisko kvalitāti.

Desmit labākos darbus iekļaus ceļojošā izstādē, kuru Saeimas namā atklās 1.no­vembrī, bet 18. novembrī izstādīs Latvijas Nacionālajā teātrī. Tieši tur notiks Latvijas valsts simtgadei veltītā Saeimas svinīgā sēde.

Konkursa uzvarētāju foto­grāfijas publicēs sociālajos medijos. Konkursa uzvarētājus ielūgs uz valsts simtgadei veltīto 18. novembra svinīgo sēdi. Jaunieši varēs apmeklēt arī Ādažu militā­ro bāzi, doties ekskursijā pa Saeimas namu, kā arī viesoties Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā.

Digitāli fotogrāfijas jāiesūta uz Saeimas e-pastu – konkursam – līdz 1. oktobrim.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *