Raksti

Skolās

Eksāmens vēsturē un vērtējumi

Valsts izglītības satura centrs (VISC) atzinis, ka, labojot eksāmenu darbus vēsturē, atsevišķos gadījumos pieļautas kļūdas. Tie jaunieši, kuri domā, ka centralizētajos eksāmenos nepamatoti saņēmuši pazeminātu vērtējumu, aicināti iesniegt apelāciju ar lūgumu pārskatīt eksāmena darbu.

“Druva” noskaidroja, ka Cēsu skolu absolventi par saņemto vērtējumu vēstures eksāmenā apelācijas nav iesnieguši.Vismaz skolotājiem par to nav informācijas. Cēsu vēsturiskā rajona lauku vidusskolās šovasar neviens no beidzējiem izvēles eksāmenu vēsturē tā arī nav kārtojis. Nītaures vidusskolas skolotāja Žanna Priedīte teic, ka aktīvi mudinājusi audzēkņus izvēlēties eksāmenu vēsturē, daži sākumā arī piekrituši.

Apjaušot, cik daudz literatūras vēl jāizlasa, no tā kārtošanas atteikušies un par izvēles eksāmenu izraudzījušies citu. Jāatgādina, ka eksāmens vēsturē ir nepieciešams tiem skolu beidzējiem, kuri iecerējuši studēt vēsturi vai jurisprudenci.

Centralizētajos eksāmenos vērtējums netiek izteikts ballēs, bet procentos. Komisija izvērtē, cik lielā apjomā sniegtas eksāmena atbildes. Cēsīs Pilsētas vidusskolā vēstures eksāmenu šovasar kārtojuši četri skolēni, un vidējais viņu vērtējums bijis 53,2 procenti no simts iespējamiem, Cēsu Mūzikas vidusskolā- pieci skolēni, vidējais vērtējums-63,6 procenti, Cēsu Tehnoloģiju un Dizaina vidusskolā-24 skolēni, vidējais vērtējums- 33,7 procenti, Cēsu Valsts ģimnāzijā-seši skolēni, vidējais vērtējums- 80,3 procenti, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā- trīs skolēni – 77,6 procenti.

Rīgas skolēnu apelācijas, ko izskatījis Valsts izglītības satura centrs, rādījušas, ka vērtējums jāpaaugstina, jo, veikti labojumi 37 absolventu darbos. Kļūdains bijis vēstures eksāmena vērtējums testa daļā. VISC to nosauca par tehnisku brāķi. Šī daļa vērtēta datorizēti, otro un trešo daļu visiem vērtējuši divi neatkarīgi eksperti. Par ekspertu vērtējumu apelācijas nav iesnieg-tas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *