Raksti

Skolās

Durvis ver atjaunotā Pastariņa sākumskola

Šodien pēc renovācijas durvis vērusi Pastariņa sākumskola, aģentūra LETA uzzināja Cēsu novada domē. Skolā no jauna iekārtota skolēnu ēdnīca un izveidota kompetencēs balstītās izglītības klase. Galvenais renovācijas projekta mērķis bija skolu padarīt energoefektīvāku, tādēļ ēkai nomainīti logi, durvis, tā siltināta, renovēta skolas centrālapkure, karstā ūdens apgādes sistēma, ventilācija, un skolas telpas tagad apgaismo LED spuldzes.

Skolas direktore Ravita Blaževiča atzina, ka skolas ēkas renovācijas posms bijis sarežģīts gan skolēniem un vecākiem, gan skolotājiem. Skolēniem uzsākot mācības pagājušajā gada 1.septembrī, skola darbu sāka pagaidu telpās mācību centrā “Buts” un Cēsu Profesionālajā vidusskolā.

Cēsu Pastariņa sākumskolas ēkas atjaunošanas par zema enerģijas patēriņa ēku tika līdzfinansēta ar Emisijas kvotu izsoles instrumenta līdzfinansējumu. Kopējās projekta izmaksas ir 1,24 miljoni eiro. Oglekļa dioksīda emisijas samazinājums pēc projekta īstenošanas paredzamas vismaz 57 182 oglekļa dioksīda kilogrami gadā, bet enerģijas patēriņš apkurei uz ēkas aprēķina platību gadā pēc projekta īstenošanas beigu termiņa plānots 27,55 kilovatstundas uz kvadrātmetru gadā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *