Raksti

Skolās

Draudzīgā aicinājuma fonds apbalvos labākās Latvijas skolas

Jau septīto gadu Draudzīgā aicinājuma (DA) fonds organizē Skolu reitinga balvu pasniegšanu, kas 2017. gada 15.novembrī notiks Cēsīs. Pasākuma sākums plkst. 14:00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”, Raunas ielā 12-1.

Šogad konkursā apbalvojumam nominēta 51 skola. Skolu reitinga periods ir mācību gads – kopš 1.septembra līdz nākamajam 1.septembrim. Vērtējums tiek balstīts uz skolēnu centralizēto eksāmenu rezultātiem.

Pēdējo gadu rezultāti rāda, ka reitinga augšgalā ir ne tikai lielo pilsētu mācību iestādes, patīkamus pārsteigumus arvien vairāk sagādā arī nelielas skolas no Latvijas reģioniem.

Skolas tiek vērtētas četrās nominācijās – ģimnāzijas, pilsētu vidusskolas, lauku vidusskolas un specializētās skolas, tajā skaitā tehnikumi, arodvidusskolas un mūzikas skolas.

Pēc skolēnu gūtajiem rezultātiem centralizētajos eksāmenos vērtē piecus mācību priekšmetus – latviešu valodu, matemātiku, angļu valodu, dabas zinības (bioloģija, fizika, ķīmija), vēsturi un skolas kopvērtējumā, kā arī skolu izaugsmi gan mācību priekšmetos, gan kopvērtējumā.

Vairāk informācijas par DA fondu un Skolu reitingu var atrast www.dafonds.lv. un www.konkurss.lv

Pasākuma iniciators un organizators ir Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas atjaunotājs un ilggadējs vadītājs, DA fonda dibinātājs un vadītājs Jānis Endele: “Par labo ir jārunā un labais ir jāizceļ, īpaši, ja stāsts ir par skolām un skolēniem, par Latvijas nākotni, par skolēnu motivēšanu tālākai izglītībai, jauniem izaicinājumiem un jauniem sasniegumiem.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *