Raksti

Skolās

Domājot par nākotni

Redakcija saņēma kāda cēsnieka zvanu, kurš vēlējās zināt, kāpēc Cēsu Profesionālajai vidusskolai jāceļ sava dienesta viesnīca, ja tikko izremontēta dienesta viesnīca Saules ielā. Vai tā nav tikai naudas nelietderīgatērēšana?

Atgādināsim, ka daudzus gadus Profesionālās vidusskolas dienesta viesnīca atradās Cī­rulīšos, kopš šī mācību gada audzēkņi pārcēlās uz renovēto dienesta viesnīca Saules ielā. Atjaunotā dienesta viesnīca paredzēta visu pilsētas skolu jauniešiem, tajā ir 178 vietas, no kurām šobrīd vairāk nekā 80 aizņem tieši Cēsu Profesionālās vidusskolas audzēkņi. Šīs skolas, kuras nosaukums tagad ir Cēsu Teh­noloģiju un Dizaina vidusskola, direktors Guntars Zvejnieks sarunā ar “Druvu” norādīja, ka sava dienesta viesnīca skolai nepieciešama, lai izpildītu pašvaldības nosacījumu nodrošināt, ka pēc kāda laika skolā mācās 500 audzēkņu.

“Ja mums ir mērķis palielināt audzēkņu skaitu un pēc vietām dienesta viesnīcā aug arī interese no citu skolu jauniešiem, vienu brīdi radīsies situācija, ka vietu trūkst. Ko tālāk? Viesnīcas nepieciešamība jāskatās kontekstā ar kopējām izglītības tendencēm valstī, proti, ka vidējā līmeņa izglītības iestādes vairāk atradīsies tieši attīstības centros, un Cēsis iezīmētas kā viens no tiem. Tātad jauniešu plūsma būs uz pilsētām, kur palielināsies pieprasījums pēc iespējām dzīvot dienesta viesnīcās. Iespējas īrēt dzīvojamo platību Cēsīs nav lielas, cenas ir augstas, dienesta viesnīca ir labākais risinājums jauniešiem. Ja dienesta viesnīcu Saules ielā arvien vairāk aizņem citu skolu audzēkņi, ja mūsu mācību iestādē palielināsies audzēkņu skaits, būs jāmeklē risinājums, un tas ir – būvēt savu dienesta viesnīcu,” skaidro G. Zvejnieks.

Plānots, ka šajā gadā tiks ielikts jaunās dienesta viesnīcas pamat­akmens, bet ēku ekspluatācijā nodos nākamajā gadā. Būvnie­cībai tika piesaistīti Eiropas fondu līdzekļi, kas paredzēti, lai uzlabotu mācību bāzi, pieejamību, mūsdienīgumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *