Raksti

Skolās

Disku golfs Priekuļos

Būs vieta grozam. Disku golfa klubs “Vidzemes Gaisa Spēki” kopā ar Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumu Priekuļos izveidojuši deviņu grozu disku golfa laukumu.
Foto: no albuma

Priekuļos izveidots deviņu grozu disku golfa laukums. Tas tapis, sadarbojoties disku golfa klubam “Vidzemes Gaisa Spēki” un Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumam (VTDT). Uzstādīti grozi, izveidotas izmešanas vietas, cits nepieciešamais, lai jau tagad interesenti varētu iet un spēlēt.

Viens no kluba pārstāvjiem Juris Čeičs stāsta, ka uz Priekuļiem pārcelti grozi, kas atradās Pirtsupītes graviņā Cēsīs: “Vienojāmies ar tehnikumu, ka deviņus grozus uzstādīsim viņu teritorijā, un ar Priekuļu novada pašvaldību, ka pārējos deviņus viņu teritorijā – mežiņā turpat blakus. Tad mums būs pilnvērtīga, kvalitatīva 18 grozu trase vietā, ko regulāri uzturēs. Tieši tas bija iemesls, kāpēc nolēmām pārcelties no Cēsīm. Cēsniekiem interese bija, arvien vairāk vēlējās izmēģināt šo sporta, atpūtas veidu, bet problēma tāda, ka pašvaldības iepirkums paredz šo teritoriju pļaut tikai divas reizes vasarā. Mums tas ir par maz, zāle aug strauji. Paši saviem spēkiem kaut ko darījām, bet nespējām vajadzīgo nopļaut, tāpēc nolēmām grozus pārcelt uz Priekuļiem. Pirtsupītes grava disku golfam gan ir ļoti piemērota, bet, kamēr to nepļauj regulāri, neredzam iespēju tur attīstīties.”

Iepazīstot teritoriju Priekuļos, sapratuši, ka vieta ir laba pilnvērtīgas trases ierīkošanai. Aizva­dītās nedēļas nogalē kluba dalībnieki kopā ar tehnikuma pārstāvjiem raka, skrūvēja, zāģēja, lai turpmāk ikviens entuziasts tur varētu sportiski un radoši pavadīt brīvo laiku. J. Čeičs stāsta, ka trases uzlabošana, labiekārtošana turpināsies, tostarp uzstādot vēl deviņus grozus, lai šī vieta kļūtu par pilntiesīgu un Latvijā pazīstamu disku golfa spēles vietu. J. Čeičs norāda, ka trase būs izaicinājums jebkura līmeņa šīs spēles cienītajam. Tā ietver dažādus šķēršļus, un, lai nokļūtu līdz mērķim un atrastu labākās trajektorijas un līnijas līdz grozam, nepieciešams spēks, precizitāte un radošums.

Pagaidām gan atklāts jautājums, kā nodrošināt, lai interesenti var nomāt diskus, jo maz ticams, ka daudziem tie ir mājās.

VTDT sporta daļas pārstāvis Kaspars Radziņš norāda, ka disku golfa laukums ir vēl viens pierādījums tam, ka tehnikumā domā, kā uzlabot vidi, vienlaikus radot iespēju iesaistīt vietējo sabiedrību veselīgās aktivitātēs: “Vispirms jau ceram, ka disku golfs ieinteresēs mūsu jauniešus, kad mācību process atsāksies normālā režīmā un audzēkņi atgriezīsies dienesta viesnīcā. Ar disku golfa klubu esam vienojušies, ka kopjam šo teritoriju, bet audzēkņi varēs izmantot iespēju trasē darboties sporta stundu laikā, kā arī mēs varētu rīkot savas sacensības.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *