Raksti

Skolās

Dāvana Latvijai – bērnu domas un darbi

Sienas sega. Vienu no internātpamatskolas Cēsīs atpūtas stūrīšiem, kur uzturas bērnudarza vecuma mazuļi, tagad rotā dāvana sev un Latvijai - liels, pašu darināts dekors.
Foto: Marta Martinsone - Kaša

Latvija jau sākas ar mums pašiem, ar mūsu domām, darbiem. Tāda ideja pirmsskolas skolotājas Cēsīs šoruden mudināja kopīgiem spēkiem ar mazajiem audzēkņiem un viņu ģimenēm paveikt darbu. Skolotājas iecerēja Cēsu internātpamatskolas telpā, kur bērni ikdienā uzturas, pašu rokām izveidot sienas dekoru. “Tādu, kas atgādinātu košu segu, tajā atspoguļotos katras ģimenes domas, veltījums Latvijai simtgadē,” stāsta pirmsskolas skolotāja Inese Briede un piebilst, ka sienas sega turpina piepildīties ar labām domām un darbiem.

“Nekas, ko darām, redzam vai piedzīvojam, nav bijis velti,” tādas izjūtas skolotājām radušās pavasarī Cēsu vecpilsētā, Pasaules latviešu mākslas centra izveidotā izstāžu zālē, aplūkojot emigrējušo latviešu veikumu. “Viņu veikums – simtgadei veltīta sega – mūs tik ļoti iedvesmoja, ka nolēmām kaut ko līdzīgu radīt mūsu pirmsskolā,” par ieceres veidošanos saka skolotājas. Toreiz cēsniece, mākslas zinātniece Baiba Eglīte stāstījusi, kā šūta un veidojusies sienas sega, kas darināta no dažādu autoru pienesuma – gabali­ņiem. “Katrā segas fragmentā bija ietvertas atmiņas par Latviju. To vēlējamies paveikt arī mēs, un mums izdevās! Radījām savu daļiņu no Latvijas, darījām to no sirds, daudz darba veltīja arī skolotāja Gunita Misuļina – Puķīte ar skolas audzēkņiem.”

Latvijas valsts zīmīgās gads­kārtas gaidīšanas laikā Cēsu internātpa­matskolas – attīstības centra pirmsskolas atpūtas stū­rītis ir apmeklēts, jo katrs skolā aicināts aplūkot roku darbu, domu ceļus, darinot sienas segu.

“Tagad laiks priecāties par kopī­go veikumu, jo mēs paši esam Latvija!” uzsver skolotājas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *