Raksti

Skolās

Darbu skolēniem nodrošina

Amatas novada pašvaldība šovasar nodrošina darba iespējas visiem skolēniem, kuri izrādījuši interesi. Pirmos pieteikumus skolēnu darbam vasarā pašvaldība saņēmusi maija sākumā. Atsaucība gan no bērnu vecākiem, gan pašiem skolēniem bijusi liela. Amatas novada Darba aizsardzības un ugunsdrošības nodaļas vadītājs Juris Suseklis norāda, ka vispirms tikušas sarūpētas darbavietas un tikai pēc tam darbs piedāvāts skolēniem: “Tā pašvaldība var zināt, cik skolēniem spēsim darbu nodrošināt. Kopumā šovasar novadā strādā 70 skolēni. Mazāk nekā pērn, bet tam ir savi iemesli. Pagājušajā gadā, iesaistoties Nodarbinātības valsts aģentūras atbalsta programmā, darbs tika nodrošināts vairāk nekā simts skolēniem vecumā no 13 gadiem. Šogad šajā programmā nepiedalāmies, turklāt pašvaldība piedāvā darbavietas skolēniem no 15 gadu vecuma. Mēs sapratām, ka 13 gadi tomēr vēl ir pārāk mazs vecums.”

Ikvienam skolēnam, kurš pieteicies, ir iespēja gūt pieredzi labiekārtošanas darbos, strādājot bērnudārzos, bibliotēkās un citviet. Šovasar daudz darba esot Āraišu ezerpilī. J. Suseklis skaidro, ka darbs tiek pielāgots atbilstoši skolēnu vecumam un spējām. Katram bērnam ir iespēja strādāt divas nedēļas, bet ja pats skolēns izrāda interesi, tad darba ilgumu iespējams pagarināt. “Novada domes deputāti nolēmuši, ka jāatbalsta skolēnu vēlme strādāt un nopelnīt. Apmierinātas galu galā ir visas puses – gan skolēni un viņu vecāki, gan darba devēji. Kā citādi lai skolēni šo darba pieredzi iegūst? Priecājamies, ka ir strādāt gribētāji, tas norāda, ka bērnos tiek audzināts darba tikums,” pārliecināts ir J. Suseklis.

Amatas novada pašvaldība šovasar piedāvā iespēju strādāt arī studentiem no 18 gadu vecuma. Šādu iespēju izmanto viena jauniete, bet pašvaldība cer, ka ar katru gadu interesi par darbu vasarā izrādīs arvien vairāk studentu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *