Raksti

Skolās

Cēsu novada izglītības iestādēs šogad audzēkņu vairāk

Foto: no "Druvas" arhīva

Novada izglītības iestādēs šajā mācību gadā audzēkņu skaits palielinājies.

Vislielākais skolēnu skaita pieaugums vērojams Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā, kur šoruden mācības sāka par 53 skolēniem vairāk nekā 1.septembrī pirms gada. Seko Cēsu Pilsētas vidusskola un Līgatnes Jauno Līderu vidusskola ar attiecīgu kopējo skolēnu skaita pieaugumu par 31 un 27 skolēniem.

Taču šogad novada skolās uzņemts mazāk pirmklasnieku nekā pērn, tā var secināt, salīdzinot šogad novada skolās uzņemto 1.klases audzēkņu skaitu ar “Druvas” rīcība esošajiem datiem par pagājušā mācību gada sākumu. Cēsu Pilsētas vidusskolā šogad mācās par 14 pirmklasniekiem mazāk, seko Jaunpiebalgas vidusskola, kur šogad par septiņiem pirmās klases audzēkņiem mazāk. Vairāk pirmklasnieku nekā pērn 1.septembrī šogad ir Jauno Līderu vidusskolā Līgatnē. Kopumā šajā mācību gadā visās novada izglītības iestādēs pirmajās klasēs mācās par 49 skolēniem mazāk nekā pagājušajā gadā. Dažas no skolām arī piedzīvojušas skolēnu kopējā skaita sarukumu. Starp tām ar vislielāko negatīvo skaitli skolēnu statistikā augšgalā ierindojas Priekuļu vidusskola, kur kopējais skolēnu skaits samazinājies par trīsdesmit audzēkņiem, bet 10.klasē nav neviena skolēna. Cēsu Valsts ģimnāzijā šajā mācību gadā par 15 skolēniem mazāk nekā pērn. Par 17 audzēkņiem mazāk ir Aleksandra Bieziņa pamatskolā Raiskumā.

Cēsu Pilsētas vidusskola audzēkņu skaita ziņā ir lielākā novadā, tajā mācas 690 skolēni. Skolēnu kopskaita ziņā otro un trešo vietu ieņem Cēsu 2.pamatskola ar 424 un Cēsu 1.pamatskola ar 384 skolēniem. Vismazākais skaits skolēnu šogad mācās Nī­taures mūzikas un mākslas pamatskolā. Tur šogad mācās vien četr­desmit četri audzēkņi, un tikai par diviem vairāk mācās Skujenes pamatskolā – tur 46 skolēni.

“Druva” skolu audzēkņu skaitā neiekļāva piecus un sešus gadus vecos bērnus un jaunākos mazuļus. Ja skolēnu skaitam pieskaita bērnudārza vecuma audzēkņu grupas, kuras ir vairāk nekā desmit novada skolās, kā arī pirms­skolas izglītības iestāžu audzēkņus, novadā jauno mācību gadu sāka 6990 bērni un jaunieši, par 110 vairāk nekā pagājušajā gadā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *