Raksti

Skolās

Cēsniece valsts simtgadē

Rīgas pilī. Valsts prezidents Raimonds Vējonis apsveic Dārtu Alksnīti ar uzvaru domrakstu konkursā un uzaicina būt ar prezidentu, lai teiktu savu sakāmo Latvijas tautai valsts simtgadē.
Foto: no albuma

Cēsniecei Dārtai Alksnītei 18. novembra svētdiena būs īpaša. Valsts prezidents Raimonds Vējonis izvēlējies viņas rakstu darbu kā iedvesmojošāko starp pamatskolu vecuma jauniešiem un aicinājis to nolasīt, nākot uz Latvijas Nacionālā teātra skatuves.

Tāpēc Dārta Alksnīte 18. novembrī ieies tajā pašā Rīgas namā, kurā pirms simts gadiem sapulcējās Latvijas valsts dibinātāji. Viņiem bija sapnis par to, kāda veidosies un būs Latvija.

Cēsu meitene sacerējusi runu, domādama, ja nu tiktu aicināta to nolasīt valsts simtgades sarīkojumā. “Sāku, aprakstot Latvijas vērtības, kuras man ir dārgas. Uzrakstīju par tiem notikumiem, bez kuriem nebūtu brīvas Latvijas. Tad uzrakstīju, kādiem cilvēkiem jādzīvo Latvijā – latviešiem un cilvēkiem no ārvalstīm, lai Latvija būtu skaista un īpaša, atšķirīga no citām,” “Druvai” vakar pastāstīja Dārta. “Mums ir vajadzīgas tādas īpašības, lai mēs sakoptu savu valsti. Lai gan Latvija ir maza teritorija, mums jāstiprina tādas savas īpašības, lai tomēr spējam būt īpašāki, atšķirtos no lielajām valstīm.”

Dārtas skolas laiks sākās Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolā. “Esmu dzimusi Cēsīs, mazu brīdi dzīvojusi Mārsnēnos, bet kopš septiņu gadu vecuma dzīvoju Cēsīs,” saka tagad Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnā-zijas un joprojām Cēsu Mūzikas skolas audzēkne. “Brīžos, kad jāstājas daudzu cilvēku priekšā, jāprot pārvarēt bailes. Man tā jau ir bijis Mūzikas skolā, jo esmu uzstājusies daudzos koncer- tos.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *